Dziennikarz Radia ZET Maciej Bąk opublikował w mediach społecznościowych instrukcje dla sanepidu, które wyciekły do Internetu. Według dokumentów, sanepid będzie karał otwierane bary, kluby i restauracje jeszcze dotkliwiej niż dotychczas i pod byle pretekstem.

Instrukcje opublikowane przez Macieja Bąka to potężny kontratak rządu w wojnie prowadzonej z niepokornymi przedsiębiorcami biorącymi udział w zataczającej coraz szersze kręgi akcji #otwieraMY.

Kontrole od tej pory będą odbywały się z zaskoczenia, bez wcześniejszego poinformowania właściciela. Co więcej, w dokumentach poinstruowano co i jak kontrolować, aby móc nałożyć karę.

 Udawane kontrole żywności i przygotowane wcześniej, prawie gotowe decyzje nakładające karę administracyjną do 30 tys zł. Tak sanepid ma walczyć z otwartymi mimo zakazu lokalami. Oto fragmenty wewnętrznej instrukcji. Pracownicy stacji są zszokowani jej zapisami  poinformował red. Maciej Bąk.

Dlaczego kontrola pod przykrywką kontroli żywności? Bo tylko w tym wypadku nie trzeba wcześniej zawiadamiać przedsiębiorcy o pojawieniu się kontrolerów w lokalu. Lista obiektów do sprawdzenia ma być pozyskiwana wprost z interaktywnej mapy „otwieraMY się” dodaje następnie dziennikarz Radia ZET.

Niedługo potem dziennikarz skupia się na kolejnym fragmencie szczegółowego instruktażu. Zawarto w nim takie oto zdanie: „nie należy przed kontrolą informować podmiotu o tym, że jest ona przeprowadzana w kierunku nałożenia kary za nieprzestrzeganie zakazów”.

 Pracownicy sanepidu mają mówić, że np. przyszli sprawdzić warunki przygotowywania posiłków. Ale głównym celem ma być kara — przytacza Bąk.

Lokal ma być zamykany pod rygorem natychmiastowej wykonalności w przypadku, gdy klienci między innymi nie mają maseczek, swobodnie się przemieszczają, rozmawiają lub tańczą albo brakuje środków dezynfekcyjnych  informuje dalej dziennikarz Radia ZET.

Przeczytaj również: Dziennikarz TVN24 wymienił cechy idealnej partii, na którą czeka. Podpadł skrajnej lewicy

Przeczytaj również:  Minister Adam Niedzielski oficjalnie ogłosił lockdown na terenie Polski. Koszmarne wieści, ograniczenie mobilności

źródło: Nczas

Przeczytaj również: Szczepionki na COVID-19. Wicekanclerz Niemiec krzyczał i klął na posiedzeniu: „To gó*no!”

Przeczytaj również: Ojciec i 17-letni syn na proteście przeciw obostrzeniom. Służby chciały mu ograniczyć prawa rodzicielskie

(Visited 4 373 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here