Tomasz Komenda

Tomasz Komenda otrzyma odszkodowanie za 18 lat więzienia. Sąd przyznał kwotę, która zwala z nóg

Tomasz Komenda, który przez 18 lat niesłusznie przebywał w więzieniu za zamordowanie 31 grudnia 1996 15-letniej dziewczyny, otrzyma zadośćuczynienie w wysokości 12 milionów złotych oraz 811,6 tysiąca złotych odszkodowania.

Tomasz Komenda żądał wcześniej od Skarbu Państwa prawie 19 milionów złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia. Sąd w Opolu uwzględnił 42 wyroki, które na przestrzeni lat zapadały w podobnych sprawach w polskich sądach okręgowych.

Komenda został niesłusznie oskarżony o morderstwo 15-latki bawiącej się na dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem w 1996 roku. Dziewczyna została odnaleziona martwa dopiero po kilkunastu godzinach, umierając na skutek wyziębienia organizmu i odniesionych ran.

Komenda spędził w więzieniu aż 18 lat, będąc szykanowany przez współwięźniów. W maju 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Wrocławianina, a we wrześniu ubiegłego roku sąd we Wrocławiu skazał na 25 lat więzienia Ireneusza M. oraz Norberta B. To właśnie oni zgwałcili i zamordowali 15-latkę.

Wyrok opolskiego sądu przyznający Komendzie 12 milionów złotych zadośćuczynienia oraz prawie 812 tysięcy złotych odszkodowania nie jest prawomocny. Uzasadnienie sąd wygłosi z wyłączeniem jawności.

Przeczytaj również: Wyciekły instrukcje dla sanepidu. „Wytyczne na wojnę z przedsiębiorcami”: Pracownicy mają mówić, że np…

Przeczytaj również: Szczepionki na COVID-19. Wicekanclerz Niemiec krzyczał i klął na posiedzeniu: „To gó*no!”

https://www.tysol.pl/a60980-Sad-przyznal-odszkodowanie-Tomaszowi-Komendzie-za-18-lat-nieslusznego-wiezienia-Kwota-zwala-z-nog

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these