Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie ukrywa, że nie podoba mu się postawa głoszona przez antyszczepionkowców. Jest zdania, że szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe, a z osobami niezaszczepionymi nie ma zamiaru rozmawiać.

Samorządowiec na swoim profilu na Facebooku poinformował o przyjęciu szczepionki, publikując swoje zdjęcie opatrzone komentarzem.

— Znaczna część społeczeństwa jest wciąż bardzo sceptycznie nastawiona do szczepień przeciwko COVID-19. A to jedyne narzędzie walki z pandemią. By było skuteczne, szczepienia muszą być powszechne. Dlatego powinny być obowiązkowe. Do wprowadzenia takiej regulacji będziemy przekonywać rząd — napisał Jaśkowiak, który głęboko wierzy w to, że do zwalczenia pandemii mogą przyczynić się tylko powszechne szczepienia.

Jego słowa wywołały burzę w sieci oraz lawinę komentarzy. Antyszczepionkowcy, bo tak nazywani są przeciwnicy szczepień, zorganizowali protesty przed domem prezydenta Jaśkowiaka. Wiele wskazuje na to, że ta mała „wojenka” przeradza się w coraz większy konflikt, na czele którego stanęła Justyna Socha, szefowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”.

Zobacz również: Polacy szczepili się, aby polecieć do Grecji, a tu lipa. Wakacji nie będzie?

Przeczytaj również:  Tyle kosztuje gałka lodów nad Bałtykiem. Turyści nie mogą w to uwierzyć

Aktywistka na swoim Facebooku porównała prezydenta Poznania do doktora Mengele: — Być może będzie okazja podziękować naszemu regionalnemu Mengele za jego sposób pojmowania wolności — napisała.

Prezydent Poznania nie pozostał bierny i odniósł się do protestu antyszczepionkowców oraz wpisu Sochy. Nie przebierał przy tym w słowach i nie zamierzał rezygnować ze swojego postanowienia.

— Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku — powiedział samorządowiec.

Zobacz również: Polska 2050 otworzyła sklep z gadżetami. „Uśmiech Hołowni” jedynie za 85 zł

Znaczna część społeczeństwa jest wciąż bardzo sceptycznie nastawiona do szczepień przeciwko Covid19. A to jedyne…

Opublikowany przez Jacka Jaśkowiaka Wtorek, 18 maja 2021

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 405 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj