Wiele osób postanowiło się zaszczepić wyłącznie z myślą o zagranicznych wakacjach. Jak się okazuje, Polacy mają obecnie spory problem z dostaniem się do Grecji. Czyżby całe poświęcenie poszło na marne?

Grecja wymaga od przyjezdnych testu PCR, który jest wykonywany najpóźniej 72 godziny przed lotem. W teorii tego testu nie trzeba wykonywać, jeżeli okaże się certyfikat potwierdzający podwójne zaszczepienie przeciwko koronawirusowi.

W praktyce wszystkie marzenia prysły jak bańka mydlana. Osoby zaszczepione nie mogą w to uwierzyć. Wiele wskazuje na to, że będą musiały pożegnać się z wizją pięknych wakacji i wrócić do domu. Polacy również mają problem.

— Jeśli ktoś z was wybiera się do Grecji i zamiast wymaganego testu PCR (najpóźniej 72 h przed lotem) chce przy wjeździe skorzystać z certyfikatu szczepienia po angielsku pobranego z pacjent.gov.pl, to uprzejmie informuję, że to, jak na razie, nie działa — przekazał reporter Wojciech Tochman.

Jeżeli ktoś wybrał opcję lotu linią Aeugean i zaszczepił się, by móc podróżować bez wykonywania testów, to z pewnością dozna zawodu. Przewoźnik nie zamierza wpuszczać na pokład osób, które nie dysponują wynikiem testu, a są zaszczepione.

Przeczytaj również:  Kadyrow zaapelował do Czeczenów. Domaga się głowy generała

— Grecja zaprasza szczególnie serdecznie zaszczepionych, ale ich największe linie lotnicze Aegean odmawiają zaszczepionym pasażerom wejścia na pokład i bilet przepada. Niektórzy mówią, że trzeba mieć przy sobie jeszcze poświadczenie z punktu szczepień, ale nie jest do dokument wydany przez władze publiczne’, jak chce Grecja i nie jest po angielsku. W ogóle to nie jest dokument, tylko informacja dla pacjenta, kiedy ma (miał) szczepienie i gdzie zgłaszać działania niepożądane. Kilka dni temu był w Polsce grecki minister turystyki, ale widać z naszymi rozmawiał różnymi językami. Może to uporządkują, ale jak na razie ludzie są wściekli i narażeni na kolejne wydatki — opisał reporter.

Zobacz również: To nie tak miało wyglądać. Jest problem ze szczepieniami Polaków, nawet rząd to przyznaje

EDIT: Szanowni Dziennikarze, dziękuję za powielenie poniższej informacji, jednak niektórzy z Was robią to z błędem….

Opublikowany przez Wojciecha Tochmana Niedziela, 16 maja 2021

Źródło: NCzas.com

(Visited 2 579 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj