W najnowszym sondażu poparcia partii politycznych dla portalu wPolityce.pl Konfederacja bije prawdziwy rekord. Jak przedstawiają się aktualne wyniki? Wiele wskazuje na to, że w Sejmie może się mocno zagotować.

Na pierwszym miejscu niezmiennie znalazła się Zjednoczona Prawica, która uzyskała 33 proc. poparcia. Na drugiej pozycji uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z 23 proc. wynikiem, natomiast na trzecim Koalicja Obywatelska z 16 proc. uznania wśród badanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Konfederacja z zaskakująco dobrym wynikiem oraz Lewica. Jeżeli chodzi o PSL i Kukiz’15, to ugrupowania te nie miałby szans na przekroczenie progu wyborczego.

Zobacz również: To nie tak miało wyglądać. Jest problem ze szczepieniami Polaków, nawet rząd to przyznaje

Jaki wynik zdobyła Konfederacja? Okazuje się, że prawicowa formacja konsekwentnie rośnie w siłę. W najnowszym sondażu zdobyła 12 proc. wynik, co wskazuje na wzrost o 2 punkty. Tuż za nią znalazła się Lewica z 9 proc. poparcia Polaków, co również stanowi wzrost o 2 punkty proc.

Kukiz’15 oraz PSL zdobyły po 2 proc. badanych, co oznacza, że nie przekroczą progu wyborczego.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1064 Polaków w dniach 14-17 maja 2021 roku.

Zobacz również: Polacy szczepili się, aby polecieć do Grecji, a tu lipa. Wakacji nie będzie?

Źródło: NCzas.com, wPolityce.pl

(Visited 2 282 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj