Wicepremier oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w rozmowie z telewizją wPolsce.pl, kiedy najprawdopodobniej wejdzie w życie ogłaszany wcześniej „Nowy polski ład” przez Mateusza Morawieckiego.

Niedługo przedstawimy nasze plany — mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński — będą daleko idące i ambitne, w dalszym ciągu prospołeczne, ale nastawione także na działania prorozwojowe.

Według pojawiających się doniesień, „Nowy polski ład” miałby się rozpocząć już wraz z końcówką lutego.

Przeczytaj również: Morawiecki zdradził, co zakłada tzw. Nowy Polski Ład. Jest się czego obawiać?

— Plany będą niedługo przedstawione, są naprawdę ambitne, daleko idące, są w dalszym ciągu prospołeczne, ale nastawione na to, żeby działanie dla społeczeństwa, w tym także dla tych grup, którym jest trudniej było połączone z działaniem prorozwojowym, bo Polska musi szybko, szybciej, wyraźnie szybciej niż kraje zachodniej Europy, rozwijać się apelował Kaczyński w rozmowie z telewizją braci Karnowskich.

Przeczytaj również: Austriacy się wkurzyli. Tysiące na ulicach Wiednia miały dosyć pandemii COVID-19 i obostrzeń

Kaczyński mówiąc o „Nowym ładzie” wymienił priorytety porządku, który już wkrótce będzie obowiązywał w Polsce. Ma wśród nic być m.in. zwiększenie PKB oraz zasobności społeczeństwa.

Przeczytaj również:  Bielsko-Biała. Awantura w kiosku. Doszło do strzelaniny

To wszystko musi być realizowane w ten sposób, by nie unieważniało przedsięwzięć innego rodzaju, właśnie tych w sferze ducha powiedział prezes PiS.

Lider PiS stwierdził dodatkowo, że polska gospodarka radzi sobie dobrze w czasie obostrzeń i „nie jest najgorzej”, jak przekonywał.

Bo chociaż są różnego rodzaju incydenty, środowiska, które nie chcą przyjąć do wiadomości rzeczy oczywistych, ale jednak nie przybiera to charakteru, jak w innych państwach. Reakcja ze strony władzy jest w gruncie rzeczy bardzo umiarkowana. Nikt nie używa gazu łzawiącego na wielką skalę czy armatek wodnych w zimie, a tak bywa w Europie mówił, odnosząc się do często pojawiających się interwencji policyjnych w otwieranych klubach, barach i restauracjach.

Przeczytaj również: Pisarz zobaczył to nagranie i nie wytrzymał: „Nigdy nie było w Polsce tak tępej, wulgarnej tłuszczy”

źródło: Nczas

(Visited 1 821 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj