— Nowy polski ład to nasz plan na czas po pandemii, który zakłada powrót na ścieżkę wzrostu dzięki inwestycjom m.in. państwowym i samorządowym — poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że w ramach Nowego Ładu zaprezentowane zostaną propozycje regulujące sfery życia społecznego i gospodarczego Polaków.

— Nowy polski ład+ to nasz plan na czas po pandemii, w którym będą przedstawione przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego — napisał szef rządu w mediach społecznościowychh.

Przeczytaj również: Okazuje się, że celebrytki nie przestrzegają kwarantanny? „Są równi i równiejsi”

Chcemy go jak najlepiej zaadoptować do rzeczywistości, w której przedsiębiorcy boją się inwestować. Chciałbym, aby w to miejsce weszły inwestycje państwowe i samorządowe — zaznaczył premier.

Krytycy rządu zwracają uwagę na nadchodzący trend coraz większej ingerencji państwa w mały i średni biznes. Sceptyczni obserwatorzy powiązują deklaracje polskiego rządu z tzw. Wielkim Resetem, szeregiem propozycji dla świata postulowanymi przez Światowe Forum Ekonomiczne. Według założeń Wielkiego Resetu, świat czeka kapitalizm inkluzywny i system mieszany, gdzie globalnie wzrośnie rola wielkich koncernów i państwa.

Przeczytaj również: Katolicy oskarżani o powrót pandemii COVID-19. „Sytuacja robi się niebezpieczna”

Źródło: NCzas

(Visited 10 797 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj