TVP

„Czas skończyć tę farsę”. Wielka kompromitacja Kukiza. Podał wpis podszywający się pod prezesa TVP

W środę trwał protest mediów sprzeciwiających się nałożeniu na nie tzw. „podatku medialnego”. Większość portali, stacji radiowych oraz telewizyjnych zawiesiło nadawanie programów na 24 godziny. Wyjątkiem była jedynie TVP, która prowadziła emisję zgodnie z harmonogramem.

Na Facebooku pojawiła się fałszywa grafika z tweetem prezesa TVP Jacka Kurskiego, z wykresem ukazującym oglądalność pierwszych dwóch kanałów w czasie protestu nadawców komercyjnych w dobie protestów.

Uwielbiam takie wykresy. TVP1 wymiata Reszta się nie liczy. Dziękuję. Jesteśmy razem brzmiał fałszywy tweet prezesa telewizji publicznej.

Spreparowany wpis Kurskiego udostępnił internautom lider sejmowego koła K’15 Paweł Kukiz, nie zaznaczając, iż dzieli się z internautami fake newsem. Wielu osób obserwujących profil polityka uwierzyło w treść zamieszczonej grafiki, kierując groźby i obelgi pod adresem Kurskiego oraz telewizji publicznej.

Protest mediów dotyczy składki reklamowej, którą rządzący zamierzają nałożyć na podmioty osiągające przychody z reklam powyżej 5 milionów euro w Polsce. Wprowadzenie daniny wiąże się z pozyskaniem dodatkowych pieniędzy, które mogłyby zostać wykorzystane przeciwko skutkom pandemii COVID-19.

Przeczytaj również: Minister Czarnek stracił panowanie nad sobą pod nieobecność Morawieckiego. „Napadł na rzecznika. Poszło o…

źródło: Do Rzeczy

Źródło: Facebook

Przeczytaj również: Bosak nie wytrzymał: „Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS”. Mocna reakcja na podatek od reklam

Przeczytaj również: Skok na kasę Polaków? Prawie milion Polaków będzie musiało płacić na utrzymanie ZUS

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these