propolski.pl: Minister Czarnek stracił panowanie nad sobą pod nieobecność Morawieckiego. "Napadł na rzecznika. Poszło o...

Minister Czarnek stracił panowanie nad sobą pod nieobecność Morawieckiego. „Napadł na rzecznika. Poszło o…

Tygodnik „Wprost” dotarł do informacji o niedawnym posiedzeniu zespołu podejmującego decyzje ws. dalszych koronadziałań. Na spotkaniu obecny był minister edukacji Przemysław Czarnek. Zabrakło jednak premiera Mateusza Morawieckiego.

„Wprost” ujawnił w „Niedyskrecjach parlamentarnych”, że minister Przemysław Czarnek miał nakrzyczeć na rzecznika rządu Piotra Müllera, wyrażając tym samym swą frustrację z powodu chaotycznych działań rządu w zakresie epidemii i obostrzeń.

Przeczytaj również: Kiedy otwarcie restauracji i siłowni? Rzecznik rządu udzielił jasnej odpowiedzi

Czarnek według informacji tygodnika miał zdenerwować się z powodu braku dostępu do informacji dla nauczycieli, kiedy ci powrócą do szkół. Do napiętej sytuacji w obozie władzy doszło w połowie stycznia.

 Któregoś dnia pod nieobecność Morawieckiego, który musiał gdzieś pojechać, Przemysław Czarnek, minister edukacji napadł na rzecznika rządu Piotra Müllera, że ciągle nie podjęto decyzji o dacie powrotu uczniów do szkół. A był to koniec pierwszego tygodnia ferii. Czarnek irytował się, że nie może z dnia na dzień informować nauczycieli i uczniów o wznowieniu zajęć w szkołach i narzekał na proces podejmowania decyzji  przekazał anonimowy członek obozu rządzącego.

Przeczytaj również: Bosak nie wytrzymał: „Nie ma zgody na zamordyzm rządu PiS”. Mocna reakcja na podatek od reklam

Media w ostatnich tygodniach zwracają uwagę na słabnącą pozycję Mateusza Morawieckiego w rządzie. W toczącej się na ten temat debacie pojawia się nazwisko Daniela Obajtka, bardzo chwalonego przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Na następcę szefa rządu typowany jest również Mariusz Błaszczak, rzekomo donoszący Kaczyńskiemu o niepowodzeniach Morawieckiego.

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these