Strajku Kobiet

Marta L. z zarzutami. Przyszłość Strajku Kobiet pod wielkim znakiem zapytania: „Kara do 8 lat pozbawienia wolności”

„Super Express” podał, że liderka Strajku Kobiet Marta L. usłyszała już zarzuty prokuratorskie. Według informacji PAP, aktywistka może trafić do więzienia nawet na kilka lat.

Organizatorce Strajku Kobiet oraz czołowej aktywistce na rzecz aborcji na żądanie śledczy zarzucili znieważanie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie przestępstw. O sprawie donoszą „Super Express” oraz PAP.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała o przedstawieniu w środę aktywistce Marcie L. zarzutów publicznego pochwalania przestępstwa oraz wielokrotnego znieważania funkcjonariuszy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła dziś Marcie L. zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy Policji poprzez wykonanie gestu splunięcia oraz kierowanie wobec nich słów wulgarnych, tj. czynu z art. 226 par. 1 Kodeksu karnego, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, tj. czynu z art. 165 par. 1 pkt 1 kk poinformowała w rozmowie z Państwową Agencją Prasową rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator podkreśliła, że zarzuty odnoszą się do dnia 28 listopada 2020 roku w stolicy, podczas jednej z manifestacji Strajku Kobiet. Państwowa Agencja Prasowa dowiedziała się, że podejrzana nie przyznała się do zarzutów i odmówiła składania wyjaśnień.

Drugim zarzutem prokuratury w stronię Marty L. jest popełnienie występku publicznego pochwalania przestępstw niszczenia fasad budynków kościelnych (j. o czyn z art. 255 par. 3 Kodeksu karnego.) podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie radia ZET 26 października 2020 r.

W toku postępowania zgromadzono obszerny materiał dowodowy w postaci między innymi oględzin nagrań z przebiegu manifestacji oraz zeznań pokrzywdzonych funkcjonariuszy Policji wskazujący na to, że podejrzana dopuściła się zarzucanych jej czynów. Marcie L. według polskiego prawa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności czytamy.

Przeczytaj również: „Czas skończyć tę farsę”. Wielka kompromitacja Kukiza. Podał wpis podszywający się pod prezesa TVP

Przeczytaj również: Minister Czarnek stracił panowanie nad sobą pod nieobecność Morawieckiego. „Napadł na rzecznika. Poszło o…

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Marta L. z zarzutami. Przyszłość Strajku Kobiet pod wielkim znakiem zapytania: „Kara do 8 lat pozbawienia wolności”

  1. PANI LEMPART KTO PANI POZWOLIŁ ZDAWAĆ EGZAMIN MATURALNY. ZA PANI ZACHOWANIE MUSI PANI PONIEŚĆ KARNE I SPOŁECZNE . JEST PANI WYRZUTKIEM SPOŁECZEŃSTWA . SĄ PEWNE GRANICE ZACHOWANIA PANI ZANURZYŁA SIĘ W MULE SZAMBA [ CZAJKA w WARSZAWIE przy rurze to PANI praca 24 g przez 7 dni w tygodniu do emerytury w 67 r życia ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these