Media obiegły przykre wieści o śmierci znanej polskiej aktorki. Krystyna Kołodziejczyk odeszła w wieku 82 lat po ciężkiej chorobie. Widzowie zapamiętali ją głównie z ról w serialach takich, jak „Czterej pancerni i pies”, „Zmiennicy” czy „Dom” i „Miodowe Lata”.

Stan aktorki pogorszył się kilka tygodni temu, przez co została poddana hospitalizacji. Informację o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Krystyna Kołodziejczyk była absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSTiF w Łodzi.

Grała także w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze Nowym w Warszawie oraz Och-Teatrze w Warszawie. W 2019 r. odznaczono ją Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Sama aktorka w wywiadzie dla „Dziennika Teatralnego” w 2015 r. pisała: — Zapomina się o starych aktorkach, przychodzi nowe pokolenie. Ja sobie zawsze dawałam radę w dubbingu, akurat to czułam, a nie do wszystkiego się człowiek nadaje. Nie odzywają się, a ja nie chodzę nigdzie, nie wpycham się na castingi. Dla starych nie ma za dużo ról.

Zobacz również: Beata Szydło miażdży plan Timmermansa: „Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze” [WIDEO]

Zobacz również: Niepokojące zachowanie Bidena podczas minuty ciszy dla ofiar: „Boże, chroń Amerykę!”

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci wspaniałej aktorki teatralnej i filmowej, cudownej i…

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Wtorek, 14 września 2021

źródło: YouTube.com, wiadomosci.onet.pl

(Visited 555 times, 4 visits today)
Przeczytaj również:  Borys Budka chce całkowitych zmian w PO: "To nie może być lifting. To musi być mocny remont"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here