Podczas ostatniej debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej kontrowersyjnemu projektowi „Fit for 55″ nie zabrakło wielu burzliwych emocji. Na sali plenarnej przemawiała europosłanka PiS Beata Szydło, która nie szczędziła mocnych słów komentarza pod adresem pomysłu Timmermansa.

— Ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, utratę miejsc pracy, niebotyczny wzrost ubóstwa milionów Europejczyków i degradację całych regionów — mówiła była premier Beata Szydło.

Komisja Europejska przedstawiła w lipcu pakiet „Fit for 55″, który ma doprowadzić UE do zaostrzonych celów klimatycznych, które skoncentrują się na wielu obszarach.

Zmiany będą dotyczyły wyższych celów dla odnawialnych źródeł energii, podatków, nowych limitów emisji dla samochodów czy objęcia nowych sektorów unijnym systemem handlu.

Podczas debaty głos zabrała była premier RP Beata Szydło, która przyznała, że dbanie o klimat jest ważne, jednak plan proponowany przez Timmermansa jest nie do przyjęcia. Zakłada on bowiem ogromne i nieuzasadnione koszty społeczne i gospodarcze.

— Projekt przygotowany przez pana komisarza jest mocno kontrowersyjny i wybrzmiewa to na tej sali właściwie w każdej wypowiedzi. Z jednej strony mamy szczytny cel – chronienie klimatu, przyszłość naszej planety — to jest na pewno jedno z najważniejszych wyzwań, które przed nami stoi — wyjaśniała europosłanka.

Szydło dodała, że „z drugiej strony ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, utratę miejsc pracy, niebotyczny wzrost ubóstwa milionów Europejczyków i degradację całych regionów”. Zdaniem polityk „Fit for 55″ nie przyczyni się do poprawy sytuacji Europejczyków, a wręcz przeciwnie.

— Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to z reguły chodzi o pieniądze, więc zadajmy sobie pytanie, kto na tym zyska, a kto straci — skwitowała Szydło.

Zobacz również: Hit! Deweloper wściekły na „500 plus”, bo robotnicy nie mają zamiaru pracować 6 dni w tygodniu [WIDEO]

Zobacz również: Marek Suski: użyłem ostrych słów, by dotarło to do Brukseli [WIDEO]

źródło: tvp.info, wpolityce.pl

(Visited 590 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj