Prezydent Czech został przyjęty do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze. Jak się okazuje decyzja ta nie była wcześniej planowana. Kancelaria prezydenta nie chce zdradzić żadnych szczegółów dotyczących przyczyn hospitalizacji Milosza Zemana.

Stan zdrowia polityka od wielu miesięcy pozostawiał wiele do życzenia i był tematem burzliwych dyskusji w mediach.

Zeman od dłuższego już czasu leczył się na neuropatię w nogach i z powodu cukrzycy. Z powodu uciążliwych dolegliwości zmuszony został do korzystania z wózka inwalidzkiego. W szpitalu znajduje się również walczący z nadciśnieniem były prezydent Czech Vaclav Klaus.

O trafieniu do szpitala 76-letniego Zemana jako pierwszy poinformował portal Novinky.cz. Opublikowano na nim nagranie, na którym pokazany jest przyjazd limuzyny prezydenckiej pod szpital i samego Zemana machającego z wózka inwalidzkiego do dziennikarzy.

Rzecznik prezydenta Jirzi Ovczaczek nie odniósł się do doniesień prasowych i nie odpisał na SMS-y. Telefonu nie odbierał także szef kancelarii prezydenta Vratislav Mynarz. Na miejscu zjawiła się żona Zemana, Ivana.

Milosz Zeman w ostatnich kilku latach kilka razy trafiał do szpitala wojskowego z powodu dolegliwości zdrowotnych. W minionym roku polityk miał operację złamanej ręki, a w 2019 r. badał słuch i spędził kilka dni w szpitalu.

Zobacz również: Niepokojące zachowanie Bidena podczas minuty ciszy dla ofiar: „Boże, chroń Amerykę!”

Zobacz również: Beata Szydło miażdży plan Timmermansa: „Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze” [WIDEO]

źródło: Twitter.com, tysol.pl, onet.pl

(Visited 268 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj