Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Szef klubu PiS osobiście potwierdził tę informację, a przy okazji pouczył posłów opozycji.

— Życzę odrobiny oleju w głowie — przekazał Ryszard Terlecki.

O problemie wicemarszałka Sejmu poinformowali dziennikarze RMF FM. 

Przed otrzymaniem wyniku testu wicemarszałkowie mieli już zaplanowane spotkania i zadania, które musieli zrealizować. Jak się okazuje, inni wicemarszałkowie nie są zakażeni.

— Test wykonałem już po udziale w obradach Sejmu. Na salę nie wróciłem — poinformował wicemarszałek, dogryzając przy okazji posłom opozycji: „oprócz zdrowia życzę odrobiny oleju w głowie”.

Wicemarszałek skomentował również całe zamieszanie medialne, które powstało na portalu Twitter.

— Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu — przekonywał.

Wtorkowe obrady Sejmu przebiegły w burzliwy i emocjonalny sposób. Nie obyło się bez pewnych incydentów, ponieważ posłowie zostali poinstruowani, że muszą założyć maseczki. Kilku z nich nie miało takiego zamiaru. Chodzi o Grzegorza Brauna, Konrada Berkowicza oraz Jakuba Kuleszę, którzy zostali wyproszeni z sali.

Całą sytuację skomentował poseł Artur Dziambor, który po tym, jak dowiedział się o zarażeniu wicemarszałka Sejmu, napisał komentarz na Twitterze.

— To wiem, dlaczego trzeba było wykluczyć kilku posłów Konfederacji. Jutro na głosowaniach nie będzie kilku posłów partii rządzącej. Wszyscy, którzy mieli kontakt, powinni za chwilę dostać od Sanepidu info o kwarantannie. Panu Ryszardowi Terleckiemu życzę zdrowia — napisał Artur Dziambor.

Zobacz również: Minister Ławrow krytykuje działanie polskich służb na granicy: „Absolutnie nie do zaakceptowania”

Zobacz również: Protest pod Sejmem przeciwko segregacji sanitarnej: „Jeśli Niedzielski nas straszy…” [WIDEO]

Źródło: YouTube.com, rmf24.pl, onet.pl

(Visited 1 412 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj