Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podjęła decyzję, by wykluczyć z obrad Sejmu kilku posłów Konfederacji. Jak zwykle poszło o brak maseczek na twarzy. Politycy tego ugrupowania podnieśli, że sama marszałek i posłowie opozycji byli często przyłapywani bez maseczek w miejscach, w których powinny być przestrzegane obostrzenia.

Na początku wtorkowego posiedzenia Sejmu, Marszałek Elżbieta Witek przekazała, że z racji pogarszającej się sytuacji epidemicznej posłowie muszą założyć maseczki.

Elżbieta Witek przeczytała z listy nazwiska tych osób, które dysponują zwolnieniem lekarskim, w związku z czym nie muszą nakładać maski. Wymieniła m.in. posła Artura Dziambora oraz Dobromira Sośnierza.

Zaleceń nie przestrzegali jednak inni posłowie Konfederacji, więc marszałek Sejmu musiała ich upomnieć. Ostatecznie zdecydowała o wykluczeniu z obrad Jakuba Kuleszy, Konrada Berkowicza i Grzegorza Brauna.

W związku z tymi okolicznościami politycy nie kryli swojego oburzenia.

— Właśnie zostałem całkowicie BEZPRAWNIE wykluczony z posiedzenia Sejmu i udziału w głosowaniach (!!) przez p. marszałek E. Witek pod pretekstem braku maseczki. Zarówno p. marszałek, jak i posłowie oklaskujący byli już wielokrotnie widziani (i fotografowani) bez maseczek w miejscach, gdzie maseczki obowiązują. Bezprawie i hipokryzja — napisał w mediach społecznościowych Konrad Berkowicz.

— Marszałek Witek chyba boi się o większość rządzącą w jakimś ważnym głosowaniu, bo właśnie zaczęła wykluczać posłów z posiedzenia pod pretekstem maseczek. Wbrew ekspertyzie BAS. Na balu NBP brak maseczek im nie przeszkadzał. Uniemożliwiono mi głosowanie — dodał poseł Jakub Kulesza.

Właśnie zostałem całkowicie BEZPRAWNIE wykluczony z posiedzenia Sejmu i udziału w głosowaniach (!!) przez p. marszałek…

Opublikowany przez Konrad Berkowicz Wtorek, 16 listopada 2021

Posłowie Konfederacji zapowiedzieli protest pod Sejmem przeciwko łamaniu prawa i niesprawiedliwości w kwestii wykluczenia z obrad. Wspomnieli o pięciu niezależnych przyczynach dla których decyzja marszałek Witek była niewłaściwa. Podnieśli, że wielu posłów już po fakcie pojawiło się w bufecie sejmowym nie mając na sobie maseczek ochronnych. Parlamentarzyści wyjaśnili, że nie sprzeciwiają się ich noszeniu, a niesprawiedliwości i robieniu z ludzi „idiotów”.

Zobacz również: Polsat nie chce Kurdej-Szatan: „Po tych aferach…”

Zobacz również: Kolejny atak migrantów na granicy! Wojsko użyło granatów ogłuszających i armatki wodnej [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl, Facebook.com

(Visited 482 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj