We wtorek, 16 listopada miał miejsce protest pod Sejmem, który zorganizowała Konfederacja. Przedstawiciele ugrupowania sprzeciwiali się tzw. „ustawie Niedzielskiego”, która pozwalałaby na segregację sanitarną w miejscu pracy.

— Szanowni państwo po drugiej stronie odbywa się pikieta proimigrancka – taka niewielka wprawdzie, ale też działa inicjatywa „Medycy na granicy” i działają inicjatywy zmierzające do tego, żeby lekarze udzielali pomocy imigrantom. Tym, którzy atakują właśnie naszych żołnierzy, naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji na granicy. Ja powiem tak: ja bym chciał, żeby w Polsce lekarze wreszcie zaczęli normalnie leczyć Polaków najpierw! To jest nasz cel — powiedział podczas spotkania Robert Winnicki, jeden z czołowych polityków Konfederacji.

Janusz Korwin-Mikke już wiele lat temu przewidywał, że nastąpi „kompletne ogłupienie ludzkości”, jednak nie spodziewał się, że w takim stopniu.

— Czegoś takiego świat jeszcze nie widział! — stwierdził polityk.

Ponadto nawiązał do sytuacji, jaka panuje obecnie w Australii.

— Ktoś na tym robi interes polityczny. Ktoś na tym robi po prostu pieniądze — mówił Janusz Korwin-Mikke.

Przeczytaj również:  Marcin Prokop szczerze o swoich zarobkach w „Dzień dobry TVN”. Te słowa mogą szokować

Zaznaczył, że w Polsce zmagamy się z innymi chorobami, które w czasie pandemii zostały zlekceważone i zapomniane, co poskutkowało liczbą nadmiarowych zgonów.

— Jeśli Niedzielski nas straszy, że wczoraj umarło 200 z czymś osób, to nie mówi, że umarło 1500 na inne choroby — przemawiał prawicowy polityk.

Wówczas na scenę wyszedł Grzegorz Braun, którego powitano gromkimi brawami.

— Już ta Norymberga do skandowania była lepsza znacznie — zauważył polityk.

Poseł Grzegorz Braun podziękował wszystkim zgromadzonym pod Sejmem, którzy mieli odwagę przyjść na protest. Dodał, że to właśnie dzięki takim inicjatywom, jak ta nie proceduje się dzisiaj w Sejmie „ustawy Niedzielskiego”. Gdyby rząd ją przeforsował, to pracodawcy mogliby weryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony, czy też nie.

Zobacz również: Wiceszef polskiego MSZ: „Mamy informacje, że migranci mogą być wyposażani w broń palną”

Zobacz również: Czechy zapewniają o solidarności z Polską: „Pokażmy naszym sąsiadom, że nie jesteśmy tchórzami”

Stop Segregacji Sanitarnej – Protest pod Sejmem przeciw ustawie Niedzielskiego

Stop Segregacji Sanitarnej – Protest pod Sejmem przeciw ustawie Niedzielskiego Stop Segregacji Sanitarnej – Protest pod Sejmem przeciw ustawie Niedzielskiego – transmisja na żywo.

Opublikowany przez Konfederacja Wtorek, 16 listopada 2021

Źródło: YouTube.com, Facebook.com

(Visited 442 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj