propolski.pl: Rząd zaproponuje Polakom "loterię szczepionkową". Będzie można wygrać fortunę

Rząd zaproponuje Polakom „loterię szczepionkową”. Będzie można wygrać fortunę

Rząd musi szukać różnych, niestandardowych pomysłów, aby zachęcić Polaków do szczepień powiedział we wczorajszej rozmowie z Radiem ZET szef KPRM Michał Dworczyk. Okazuje się, że władza wspólnie z Totalizatorem Sportowym zamierza zorganizować „loterię szczepionkową”, w której wygrać będzie można nawet milion złotych.

Rząd planuje zachęcić Polaków do szczepienia się w bardzo niestandardowy sposób. Michał Dworczyk poinformował w rozmowie z Radiem ZET, że władza oraz samorządy planują przeprowadzenie szeregu akcji mających na celu zaszczepienie jak największej liczby obywateli.

W najbliższy wtorek przedstawimy cały katalog nowych działań, które będą miały właśnie charakter profrekwencyjny, a który będziemy realizować zarówno na poziomie rządu, jak i samorządu  mówił Dworczyk. Jednym z wymienionych przez szefa KPRM działań ma być m.in. loteria.

Milion za najlepsze wyniki w gminach?

Udział w loterii współorganizowanej z Totalizatorem Sportowym będą mogli wziąć wyłącznie zaszczepieni Polacy.

W loterii przewidzianej dla pojedynczych obywateli rozważamy kilka pułapów finansowych  losowania tygodniowe, miesięczne i finałowe przekazał Dworczyk w rozmowie z „Wprost”.

Ze strony państwa będzie wsparcie na lokalne wydarzenia promocyjne. Gminy, w których poziom zaszczepienia będzie wynosił 75 proc., dostaną kilkaset tysięcy złotych. Potem spośród nich wybierzemy te z rekordowym wynikiem i one otrzymają milionowe wsparcie na dowolny cel przekonuje polityk.

Według najnowszego sondażu CBOS aż 25 procent respondentów nie zamierza szczepić się przeciwko COVID-19.

Przeczytaj również: Niedzielski o „paszportach covidowych”. Minister został zapytany o teorie spiskowe. Arogancka wypowiedź szefa resortu

Przeczytaj również: „Idiota, eunuch nie wie o czym gada. Po co nam taki polityk, skoro mamy Niemcy?” Hołownia zmiażdżony przez internautów

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these