Szymon Hołownia odniósł się do skargi czeskich władz w sprawie wydobycia węgla w kopalni węgla brunatnego Turów. W piątek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów, do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

No i teraz mamy to, co mamy rozpoczął swój wywód Szymon Hołownia Mamy ogłoszony środek tymczasowy. I co powinniśmy w tej sytuacji zrobić?

Otóż w tej sytuacji powinniśmy zrobić kilka prostych rzeczy. Po pierwsze, niestety, chcemy czy nie chcemy, zgadzamy się czy nie, wykonać postanowienie TSUE. Dlatego że my nie możemy sobie wybierać lepszych lub gorszych postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jak się nam podobają w sprawie sądów to będziemy, a jak się nie podobają w sprawie węgla to nie będziemy wskazywał lider ruchu Polska 2050.

Musimy respektować wyroki czy postanowienia. Natomiast musimy doprowadzić do tego, żeby Czesi tę skargę wycofali. Na tym etapie jest to możliwe zalecał Hołownia.

Druga rzecz to jest natychmiast zapewnić bezpieczeństwo tym tysiącom pracowników, którzy zależą od wydobycia i od elektrowni w Turoszowie. I to powinniśmy zrobić natychmiast. Świadczenia postojowe, wymyślić cały system wsparcia, który powinien im teraz towarzyszyć w tym trudnym momencie wymieniał.

Przeczytaj również:  Arnold Schwarzenegger w Auschwitz. "Przysiągłem, że tu przyjadę. I jestem" [WIDEO]

I trzecia rzecz: Natychmiast stawać do rozmów z Czechami podsumował Szymon Hołownia.

Krytyczne reakcje internautów

Użytkownicy mediów społecznościowych skrytykowali Hołownię, wskazując na daleko serwilistyczne podejście polityka wobec UE:

I pamiętajcie, że gość może być kiedyś premierem.

Po co nam taki polityk? Jeżeli mamy bezmyślnie wykonywać wszystkie rozkazy UE, to wystarczy do tego polityków w Niemczech. Zwolnimy naszych darmozjadów i na tym zaoszczędzimy.

Idiota. Rozumiem że nadawał się do show w TVN ale polityka go przerasta. Rozumiem, że postanowienie o nakazie wstrzymania działalności przez Wodociągi Warszawskie też by wykonał.

Niemcy nie wykonują niewygodnych dla nich wyroków TSUE, Hiszpanie też nie, Grecy też nie,Francja… Tylko Polska musi,bo my nie możemy sobie wybierać czy chcemy czy nie. Mentalność niewolnika albo opłacanego przez obce kraje zdrajcy.

Przeczytaj również: Niedzielski o „paszportach covidowych”. Minister został zapytany o teorie spiskowe. Arogancka wypowiedź szefa resortu

Przeczytaj również: Piekło zamarzło? Staniszkis chwali Kaczyńskiego: „Jeśli chodzi o rządy PiS, dziś jestem optymistką”

źródło: Twitter

(Visited 8 025 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj