Były premier Donald Tusk przemawiał podczas sobotniej Rady Krajowej PO. Polityk wyznaczył specjalne zadanie dla szefów regionów PO, które powinno udać się, zrealizować do końca lutego.

— Mobilizacja wszystkich partnerów społecznych, zwłaszcza samorządów, jest jednym z warunków naszego sukcesu; kolejny to współdziałanie partii opozycyjnych. To zadanie, dzięki któremu przedstawiciel PO będzie bez wyjątku w każdej komisji wyborczej — czy jako przedstawiciel komitetu wyborczego, a jeśli losowanie wskaże, że nie mamy takiego przedstawiciela, to jako mąż zaufania — powiedział w sobotę lider PO Donald Tusk. Były szef RE jest przekonany, że bez wsparcia KOD i opozycji wszelkie wysiłki poszłyby na marne i nie udałoby się zabezpieczyć wyborów przed fałszerstwem.

Zdaniem Donalda Tuska bez pomocy PO nie uda się uratować wyborów przed kłamstwem i fałszerstwem.

— Dlatego wzywam wszystkie ogniwa PO, aby w czasie mobilizowania tych ludzi, o których mówiłem, wejść natychmiast w kontakt przede wszystkim z miejscowymi środowiskami Komitetu Obrony Demokracji — gdyż KOD bardzo angażował się już wcześniej w obywatelską kontrolę wyborów — i z naszymi partnerami, sojusznikami, a więc z innymi partiami opozycyjnymi i wszystkimi ludźmi dobrej woli — podkreślił szef PO.

Przeczytaj również:  „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków”. Bosak dosadnie podsumował Morawieckiego [WIDEO]

Zapowiedział przy tym, że Platforma Obywatelska razem z KOD-em skoncentruje się na przygotowaniu systemu komputerowego umożliwiającego przedstawienie wyników wyborów z dokładnością co do głosu. I to już w ciągu kilkunastu godzin po wyborach.

— Równolegle do oficjalnych wyników będziemy mieli, udokumentowany zdjęciem z każdego lokalu wyborczego, prawdziwy wynik wyborów — wyjaśnił Donald Tusk.

— Rządy PiS też postawiły byt samorządów pod znakiem zapytania. Dzisiaj słowo +samorząd+ traci sens, kiedy się dowiadujemy każdego dnia, co nam centralna władza PiS-u szykuje, jakie kompetencje odbiera, jakie pieniądze odbiera, co chce narzucić. Dlatego jestem przekonany, że taka mobilizacja wszystkich partnerów społecznych, szczególnie samorządów — nie w PO, nie wokół PO, ale razem z nami — jest jednym z warunków naszego sukcesu — ocenił ocenił lider opozycji.

Zdaniem Tuska konieczne jest współdziałanie partii opozycyjnych.

— Nie chodzi mi o takie próżne, bo bez efektu, manifestacje. Musimy starać się organizować wspólne działania tam, gdzie jest realna szansa pewnego efektu — powiedział Tusk.

Wyjaśnił, że ma tutaj na myśli wybór członków Rady Polityki Pieniężnej.

Przeczytaj również:  Kradzież w niemieckim muzeum. Przepadły warte miliony euro eksponaty

— To, co naprawdę musimy uzyskać to, żeby partie opozycyjne, demokratyczne w Senacie bez zbędnego konfliktu, bez jakichś przetargów, jak najszybciej ustaliły te nazwiska. Proponuję, aby zespół reprezentujący partie opozycyjne w Senacie rozpoczął natychmiast prace, żeby wyłonić wspólnych kandydatów i żeby uniknąć niebezpiecznego scenariusza przetargów i konfliktów — tłumaczył polityk dodając, że najważniejszym zadaniem jest wspólne działanie i połączenie sił.

— Walczyć z drożyzną to znaczy przede wszystkim realnie ograniczyć wydatki na władzę — powiedział Tusk.

Całość wystąpienia Donalda Tuska można obejrzeć poniżej.

Zobacz również: Trzaskowski zbierał podpisy pod projektem ws. likwidacji TVP Info. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewał

Zobacz również: Korwin-Mikke skomentował nagranie Michnika z Jaruzelskim: „Może by wreszcie Adaś wyjawił…” [WIDEO]

Źródło: YouTube.com

(Visited 340 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj