Donald Tusk wystąpił podczas Rady Krajowej PO. W czasie spotkania lider ugrupowania przedstawił nowych wiceprzewodniczących PO.
Zostali nimi Ewa Kopacz, Małgorzata Kidawa-Błońska, Marzena Okła-Drewnowicz, Dorota Niedziela, Izabela Leszczyna, Bartosz Arłukowicz i Cezary Tomczyk.

Polityk w czasie swojej przemowy wymienił cztery tematy, których obawiają się aktualnie Polacy.

– W tych czterech obszarach PiS, Kaczyński i rząd Morawieckiego od wielu miesięcy kompromitują się – podkreślił Tusk.

Były premier nie zapomniał wspomnieć o błędach i nieudolności partii rządzącej omawiając wszystko szczegółowo.

– Ta władza abdykowała, jej naprawdę nie ma tam, gdzie jest potrzebna. Dzisiaj będziemy rozmawiali o naszym planie działań, a nie o PiS-ie i o Kaczyńskim – zapewnił Tusk nie przestając atakować obozu rządzącego.

– Nie mamy pretensji do PiS-u i Kaczyńskiego, że Polaków dotknęły te dramaty, my mamy pretensje, że pod ich „przywództwem” Polska jest na czele wszystkich najbardziej dramatycznych rankingów doby obecnej – tłumaczył były szef RE.

Ponadto zwrócił uwagę na problemy z którymi muszą zmagać się Polacy. Ocenił, że PiS nie jest w stanie ich naprawić doprowadzając do coraz większej zapaści.

Przeczytaj również:  Katarczyk szalał na trybunach podczas meczu Polska – Arabia Saudyjska. Był przygotowany na wszystko [WIDEO]

– Tych 4 rzeczy Polacy boją się najbardziej: drożyzny, pandemii, wojny i konfliktu z UE. W tych czterech obszarach PiS, Kaczyński i rząd Morawieckiego od wielu miesięcy kompromitują się – przekonywał były premier.

W kolejnej części wystąpienia Tusk wspomniał o głośnej aferze z udziałem posła Mejzy.

– W czasie, kiedy Polacy boją się tych czterech zagrożeń, to ta władza zajmuje się tym, jak ukryć łajdactwa jednego ze swoich wiceministrów – mówił Donald Tusk.

Zobacz również: Morawiecki prosi Trzaskowskiego i radnych KO o opamiętanie: „Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie”

Zobacz również: Rada Krajowa PO. Donald Tusk wezwał do konsolidacji opozycji [WIDEO]

Źródło: YouTube.com, propolski.pl

(Visited 719 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj