Likwidacja TVP Info to jedna z zapowiedzi i największych marzeń prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy przekonywał, że kanał telewizji publicznej to przede wszystkim „gniazdo nienawiści, całkowicie podporządkowane PiS”.

Platforma Obywatelska postanowiła zrezygnować z inicjatywy swojego wiceprzewodniczącego. O całej sprawie poinformował portal Wirtualna Polska wspominając rozmowę z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

– Obywatelski projekt ustawy ws. likwidacji TVP Info, którego inicjatorem był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nie trafi do Sejmu. Naprawić trzeba całe media publiczne, nie tylko jeden kanał TVP – wyjaśniła w piątek wicemarszałek Sejmu Kidawa-Błońska.

W rozmowie z PAP posłanka stwierdziła, że inicjatywa, pod którą zebrano wymagane 100 tys. podpisów, nie znajdzie się w Sejmie.

– Nie rezygnujemy z zamiaru odbudowy mediów publicznych, ale myślę, że w tym Sejmie ten projekt nie zostałby nawet rozpatrzony – powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Dodała, że zmian wymaga cała TVP, a nie jedynie kanały tematyczne.

– Na szczęście coraz więcej Polaków uważa, że media te nie spełniają, swojej roli, więc mam nadzieję, że po wyborach wszyscy wspólnie, cała dzisiejsza opozycja demokratyczna odbuduje media publiczne, które są potrzebne w każdym demokratycznym państwie – zakończyła.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Antoni Macierewicz: Żaden zbrodniarz stanu wojennego nie został skazany

Zobacz również: Czarne chmury nad Romanem Giertychem? Prokuratura grozi mu aresztem

Źródło: tysol.pl, PAP

(Visited 436 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj