propolski.pl: Morawiecki ogłosił wielką kampanię

Morawiecki prosi Trzaskowskiego i radnych KO o opamiętanie: „Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie”

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił na Facebooku wpis związany z sytuacją w Warszawie. Szef polskiego rządu stwierdził, że dzieje się tam „coś niepokojącego”. Tym samym zwrócił się do prezydenta Rafała Trzaskowskiego i radnych miejskich z prośbą, by się opamiętali.

Mateusz Morawiecki opublikował swój wpis w mediach społecznościowych:

– Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego – napisał premier Morawiecki.

– Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii. Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości? Roman Dmowski, czy to się kierownictwu Platformy Obywatelskiej podoba, czy nie, jest i będzie już na zawsze ojcem wolnej Polski, wybitnym współtwórcą niepodległej Rzeczypospolitej. W Warszawie nadal jest wiele miejsc, które są symbolami komunistycznej dyktatury. To ogromny wstyd dla stolicy Polski, że do dziś nie pozbyła się narzuconego przez komunistów nazewnictwa. Rozumiem, że prezydentowi Trzaskowskiemu nie przeszkadza ul. Związku Walki Młodych. Za to przeszkadza Roman Dmowski i cała piękna patriotyczna tradycja ruchu narodowego – przyznał Morawiecki.

Na koniec swojej wypowiedzi premier RP przemówił bezpośrednio do prezydenta Warszawy i jego radnych.

– Radnych i prezydenta Warszawy proszę o opamiętanie. Warszawa nie może być przestrzenią realizacji Waszych uprzedzeń politycznych. Warszawa to stolica całej Polski – podsumował polityk.

Zobacz również: Rafał Ziemkiewicz uderzył w Michnika. Oto, jak go określił

Zobacz również: Korwin-Mikke skomentował nagranie Michnika z Jaruzelskim: „Może by wreszcie Adaś wyjawił…” [WIDEO]

Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia ✨ na grafikach, którymi oklejono…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 10 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these