propolski.pl: Prof. Simon ostrzega przed nowymi mutacjami

Prof. Simon wraca do gry! „Obowiązkowo bym zalecił szczepienia wszystkim w tym kraju po 60. roku życia”

Pandemiczny ekspert prof. Krzysztof Simon ponownie straszy Polaków. Medyk przyznał, że gdyby był u władzy, to wprowadziłby obowiązkowe zalecenie szczepienia dla wszystkich osób powyżej 60. roku życia.

W mediach szaleje prawdziwa kampania strachu. Coraz częściej eksperci donoszą o wzroście statystyk zachorowań, a przecież wszyscy zdążyliśmy przyzwyczaić się do braku obostrzeń i spokoju w tym temacie.

Prof. Simon wyjaśnił również, co oznacza „lokalny lockdown”.

– Jak mamy na oddziale ileś zakażonych osób i się (koronawirus) szerzy, bo jest sporo osób niezaszczepionych, plus straciły odporność, to oddział trzeba zamknąć – to jest lokalny lockdown. Jeśli będziemy mieli w Warszawie 100 tys. zakażonych, objawowych czy nie, to w mieście trzeba wprowadzić lockdown, bo państwo będzie sparaliżowane – mówił lekarz.

Simon dodał, że „nie sądzi, żeby to miało sens w skali całego kraju przy tym typie wirusa i przy tej jego patogenności, czyli agresywności, jeśli chodzi o wywoływanie objawów chorobowych”.

Pandemiczny ekspert komentował także statystyki, które mają wskazywać, które grupy narażone są najbardziej na ciężki przebieg zachorowania.

– Generalnie problem w Polsce z ciężkim przebiegiem zaczyna się głównie u nieszczepionych po 60. roku życia. Jak ja bym był decydentem, to obowiązkowo bym zalecił szczepienia wszystkim w tym kraju po 60. roku życia – czy przypominający „booster”, czy szczepienia w ogóle. I to bezpłatnie – tłumaczył.

Prof. Simon po chwili trochę odpuścił i zaczął się tłumaczyć.

– Wszyscy co są poniżej (60. roku życia), pomijając wielochorobowość: nie chcesz się szczepić, to się nie szczep. Prawdopodobnie przebieg będzie lekki, poza wyjątkami (u osób) z predyspozycją do ciężkiego przebiegu, ale ryzykujesz na własne życzenie – skwitował.

– Generalnie problem w Polsce z ciężkim przebiegiem zaczyna się głównie u nieszczepionych po 60. roku życia. Jak ja bym był decydentem, to obowiązkowo bym zalecił szczepienia wszystkim w tym kraju po 60. roku życia – czy przypominający „booster”, czy szczepienia w ogóle. I to bezpłatnie – tłumaczył Simon.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak jedzie po Zjednoczonej Prawicy: PiS jest antypolskie, a Solidarna Polska to hipokryci [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gessler nie wytrzymała: „Jak zwykle, kiedy wyjeżdżam na urlop, ktoś musi mi to OBS*AĆ!”

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these