Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski w surowym tonie ocenił ostatnie wypowiedzi byłego szefa RE Donalda Tuska.

W sobotę w Radomiu miała miejsce konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której wypowiadał się Donald Tusk. Były premier nie szczędził ostrych słów pod adresem Zjednoczonej Prawicy, szczególnie potępiając jej działania w kwestii inflacji.

Polityk zszokował swoich słuchaczy mówiąc, że ci, którzy wierzą w Boga „nie głosują na PiS”.

Wystąpienie Tuska sprowokowało lawinę komentarzy. Potępili go również politycy PiS: wicemarszałek Senatu Marek Pęk, a także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Słów mocnego komentarza nie szczędził także Krzysztof Sobolewski. Sekretarz generalny partii Jarosława Kaczyńskiego podsumował Tuska mianem „chuligana politycznego”.

– Myślę, że ktoś, kto zszedł z piedestału brukselskiego, nie wie do końca jak się zachować na tym polskim podwórku, zwykłym politycznym i z tego piedestału schodząc, stał się Tusk takim chyba chuliganem politycznym. Czym jest nawoływanie do wyprowadzenia szefa NBP-u z budynku, to mogę zapytać tylko jedno: kto następny będzie, prezydent? Też jest wybrany zgodnie z Konstytucją, w demokratycznych wyborach. Więc pytanie, czy to już jest chuligan polityczny? – wyjaśnił na antenie radiowej Trójki.

Czy dojdzie do zmiany terminu wyborów?

Prawo i Sprawiedliwość domaga się, by wybory odbyły się wiosną 2024 roku. Zgodnie z terminarzem, głosowanie powinno odbyć się w 2023 roku.

W nadchodzącym roku w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Z racji tego, liderzy obozu władzy argumentują, że połączenie kampanii wyborczych byłoby pewnym problemem organizacyjnym.

– Oczywiście rozważamy taką możliwość, ale chcemy podjąć decyzję polityczną po konsultacjach z prezydentem i do tego czasu nie ma decyzji politycznej. Jeśli konsultacje z prezydentem będą już zamknięte z pozytywnym skutkiem, wtedy ogłosimy decyzję – powiedział Sobolewski.

– Jeśli mam mówić o swoim prywatnym zdaniu, w tym momencie jestem zwolennikiem, aby te wybory były przeniesione na wiosnę 2024 roku – dodał polityk PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gessler nie wytrzymała: „Jak zwykle, kiedy wyjeżdżam na urlop, ktoś musi mi to OBS*AĆ!”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedzielski nie przestaje szokować: „Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń”

źródło: 300polityka

(Visited 205 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj