Serhij Żadan, ukraiński muzyk, poeta i laureat Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich za 2022 rok przestrzegł przed katastrofą, jaka może spaść na Ukrainę.

– Rosjanie nie chcą z nami negocjować, chcą nas zniszczyć – napisał bez ogródek dla niemieckiego tygodnika „Die Zeit”. W ocenie muzyka Ukraińcy giną tylko dlatego, że są Ukraińcami.

– Nie możemy zrezygnować z oporu, bo inaczej zostaniemy zniszczeni. Musimy domagać się broni od Zachodu, bo inaczej zostaniemy zniszczeni — dodawał Żadan.

Ukraiński autor jeszcze raz ostrzegł przed „źle rozumianym pacyfizmem”, który „cuchnie cyniczną obojętnością”.

Poeta uważa, że jeżeli Ukrainie nie uda się wygrać tej wojny, to „krew będą mieli na sumieniu ci, którzy wciąż bez skrupułów igrają ze złem, życząc jednocześnie wszystkim dobrobytu i pokoju”.

Serhij Żadan potępił również list otwarty 28 niemieckich intelektualistów, którzy ostrzegali przed dostarczaniem ciężkiej broni na Ukrainę. Ponadto zwrócił uwagę, że „prezydent Rosji Władimir Putin jest straszny, ale nie wielki. A jeśli niektórzy niemieccy intelektualiści nadal się go boją, muszą to pogodzić z własną prawością i sumieniem”.

Przeczytaj również:  Nagrało się, jak zastawił pułapkę na policję. Zaczął strzelać [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polityk PiS króciutko o Donaldzie Tusku: „Stał się chuliganem politycznym”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. Simon wraca do gry! „Obowiązkowo bym zalecił szczepienia wszystkim w tym kraju po 60. roku życia”

źródło: KAI

(Visited 625 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj