propolski.pl: Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak jedzie po Zjednoczonej Prawicy: PiS jest antypolskie, a Solidarna Polska to hipokryci [WIDEO]

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem w programie „Mówiąc Wprost”. W rozmowie z Joanną Miziołek i Dariuszem Grzędzińskim w mocnych słowach podsumował koalicję rządzącą, mówiąc, że „PiS realizuje antypolską politykę, a Solidarna Polska to hipokryci”.

– Ostatnio w Polsce rządzi Komisja Europejska, a PiS tylko wszystko przyklepuje – powiedział Krzysztof Bosak.

Zarówno prezes PiS Jarosław Kaczyński, jak i przewodniczący PO Donald Tusk chętnie spotykają się z wyborcami i proponują rozwiązania, które według niektórych polityków są po prostu przestarzałe.

Czy to czas na polityczną emeryturę?

– Ciekawe rzeczy dzieją się poza partiami. Proszę popatrzeć, kim był Morawiecki, kiedy PO była u szczytu władzy? Nikt kompletnie nie zwracał na niego uwagi. Postacie, które zastąpią obecną kadrę zarządczą PO i PiS, są teraz poza tymi partiami. Kto dopinał zdradzieckie porozumienie z Komisją Europejską? Buda i Puda. Kim oni byli, kiedy PiS zaczynał rządy w 2015 r.? Czy ktoś wtedy o nich słyszał? Tak samo minister Moskwa. Była wtedy nikim, nie bójmy się tego słowa – powiedział Krzysztof Bosak.

– Tak to w tej chwili wygląda. To są króliki z kapelusza. To nie jest PiS, to są króliki z kapelusza wyjmowane po to, żeby realizować politykę niepolską w Polsce. Dość ekscytowania się tym procesem – dodał poseł Konfederacji.

Bosak w rozmowie skomentował także fakt, że jego wypowiedzi w kwestii wpływu Komisji Europejskiej na polską politykę i prawodawstwo, są bardzo podobne do tych, które padają z ust posłów Solidarnej Polski.

Poseł Konfederacji został również zapytany, czy jest to wyraz zbliżenia stanowisk?

– Nie ma i nie będzie tematu porozumienia wyborczego z Solidarną Polską. Dla nas to hipokryci. Jeżeli ktoś ma do powiedzenia to, co my mówimy w tej sprawie, to powinien przestać głosować z rządem. Byliśmy świadkami medialnego udawania przez Solidarną Polskę, że są przeciw temu i jednocześnie głosowania za różnymi wykonawczymi przepisami do tego w sejmie – odparł Krzysztof Bosak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedzielski nie przestaje szokować: „Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy dzienna liczba zakażeń”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Drożyzna w natarciu. Tyle zapłaciła za dwie gałki lodów

źródło: wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these