Prof. Andrzej Horban poinformował, co należy zrobić, by uniknąć nowego lockdownu i czwartej fali — Szczepmy się — zalecił.

— Jeśli nie chcemy cierpieć z powodu pozamykanych biznesów, z dzieci siedzących w domu zamiast w szkole, szczepmy się — stwierdził w czwartek prof. Andrzej Horban, doradca premiera.

— Obecnie 54 proc. dorosłych Polaków jest zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką albo zarejestrowanych w systemie — powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Ponadto dodał, że w startującej „loterii szczepionkowej” ponad 370 osób wygrało w sumie około 100 tys. zł.

— Największym wyzwaniem jest przekonywanie Polaków. Cieszymy się, że 75 proc. z nich pozytywnie ocenia realizację Narodowego Programu Szczepień — dodał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera podkreślił, iż w tej chwili „mamy 54 proc. dorosłych Polaków zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką albo zarejestrowanych”. Uściślił, że w grupie osób 70+ szczepionkę przyjęło 77 proc. — a im z młodszymi osobami mamy do czynienia, tym poziom wyszczepienia jest niższy.

Zobacz również: Gronkiewicz-Waltz woli Tuska od Trzaskowskiego? „Byłabym wdzięczna…”

— Okres wakacyjny i zmniejszenie natężenia pandemii sprawiają, że borykamy się z problemem, jeśli chodzi o zainteresowanie szczepieniami — zauważył.

Według rządu zachętą do szczepień ma być Loteria Narodowego Programu Szczepień, która wystartowała w czwartek.

— Do tego momentu zdążyło zarejestrować się w niej 200 tys. osób, a 372 z nich wygrały łącznie 102 300 zł — wyliczał Michał Dworczyk.

Przekazał, że w ramach akcji telefonicznej NFZ dodzwoniono się do ponad 180 tys. osób, by zachęcić je do przyjęcia preparatu.

— Ponadto od czwartku każda firma — bez względu na wielkość — może zgłosić chęć zaszczepienia pracowników i ich rodzin. Do tej pory skorzystało z tego 785 przedsiębiorstw i 900 tys. pracowników — tłumaczył Dworczyk.

Zobacz również: Szaleństwo! Polityk PO w rozmowie z Wyborczą porównał Tuska do Jezusa Chrystusa

Od czwartku ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień, dzięki której można wygrać nagrody pieniężne, auta czy hulajnogi elektryczne. Aby wziąć w niej udział, trzeba być pełnoletnim i przejść kompletną procedurę szczepienia.

Loteria zakończy się 30 września 2021 roku i obejmie cały kraj. Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć w niej udział, muszą się zapisać. Można to zrobić, kontaktując się pod numerem infolinii 989, przez stronę internetową pacjent.gov.pl, wysyłając smsa o treści SzczepimySię na numer 880-333-333 lub w pobliskim punkcie szczepień.

Źródło: polsatnews.pl

(Visited 662 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj