propolski.pl: Potwierdzają się kolejne teorie spiskowe? Epidemiolog rozkłada karty: Wirus nigdy nie... Spodziewam się czwartej, a nawet piątej i szóstej fali COVID-19

Potwierdzają się kolejne teorie spiskowe? Epidemiolog rozkłada karty: Wirus nigdy nie… Spodziewam się czwartej, a nawet piątej i szóstej fali COVID-19

Według szwajcarskiego epidemiologa Didiera Petita, przed światem stoi wyzwanie zmierzenia się z kolejnymi falami COVID-19.

Nie jest pewne, by zbiorowa odporność, jaką zapewnić mają szczepienia, była „panaceum na Covid-19 przyznał z kolei infekcjolog paryskiego szpitala Pitie-Salpetriere Robert Sebbag w wywiadzie dla telewizji LCI.

Zdaniem infekcjologa, należy póki co zachęcać do szczepień, bez konieczności wprowadzania obowiązku przyjmowania preparatu.

Pomimo istotnych postępów w tempie szczepień, dopiero połowa dorosłych obywateli Francji jest po przyjęciu pierwszej dawki preparatu przeciw COVID-19. 32 procent Francuzów przyjęło dwie dawki. Jak się jednak okazuje, tempo nowych zakażeń powoli przyspiesza.

Od kilku dni zapadalność na Covid-19 przestała się zmniejszać przekazał po zebraniu rady ministrów rzecznik rządu francuskiego Gabriel Atal.

Szwajcarski epidemiolog Didier Petit, który stał na czele niezależnej komisji oceniającej skuteczność walki z epidemią Covid-19 we Francji, oświadczył na posiedzeniu komisji spraw społecznych francuskiego senatu, że spodziewa się w najbliższych miesiącach „czwartej, a nawet piątej i szóstej fali epidemii”.

Wirus nigdy nie zniknie, trzeba będzie z nim żyć przez wiele lat poinformował w środę, napomykając o obowiązku szczepień, który uznaje za „trudny temat”.

Jean-Sebastien Fargou, założyciel i szef portalu Atlantico, krytykował strategię i taktykę władz francuskich, które jak zarzucał w wieczornej debacie radia France Inter od „początku pandemii popełniały błąd za błędem”. 

Od ponad roku nie potrafimy zatrzymać choroby, to zatrzymujemy Francuzów ocenił, nawiązawszy do trzech minionych lockdownów, uznając je za „deptanie swobód publicznych”.

Przeczytaj również: Trzy dawki to wciąż za mało? Niepokojące doniesienia: Już teraz planują zakup gigantycznej liczby szczepionek

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki wkrótce obejmie nową funkcję w PiS. By zrobić miejsce premierowi, poleci głowa

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these