Jak wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes, Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych. Jak się okazuje, zyskują również Lewica oraz Konfederacja. Natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Koalicja Obywatelska zbierają niższe notowania.

W badaniu na Zjednoczoną Prawicę głos oddało 34 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 23 proc.

Zobacz również: To prawdopodobnie on zastąpi Bońka. Wypowiedział szczere słowa na temat polskiej kadry [WIDEO]

Koalicja Obywatelska, która w ostatnich tygodniach zaczęła coraz więcej tracić, uzyskała 17 proc. poparcia ze strony respondentów. Natomiast Lewica może cieszyć się 10 proc. wynikiem, co ustawia ją na równi z Konfederacją.

Największy wzrost uznania zanotowała Konfederacja, którą wskazało 10 proc. biorących udział w badaniu.

Do Sejmu nie dostałoby się PSL — Polskie Stronnictwo Ludowe, które wskazało 3 proc. respondentów. Jeżeli chodzi o poparcie dla Kukiz’15, to pozostaje ono bez zmian od dłuższego czasu na poziomie 2 proc.

Zobacz również: Szaleństwo! Polityk PO w rozmowie z Wyborczą porównał Tuska do Jezusa Chrystusa

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na panelu internetowym na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1082 Polaków (25-28 czerwca 2021 roku).

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 455 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj