Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się do zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego o kandydowaniu na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Od tygodni nie ustają medialne spekulacje na temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki — wszystko wskazuje na to, że scenariusz ten sprawdzi się w rzeczywistości. Już 3 lipca odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej PO z udziałem byłego szefa RE.

Początkowo Tusk zaprzeczał doniesieniom o swoim powrocie i zaangażowaniu się w polityczne sprawy Polski. Odrzucił perspektywę kandydowania w wyborach do Senatu lub na przewodniczącego Platformy.

Wydaje się jednak, że druga opcja ostatecznie zwyciężyła i były premier zostanie w sobotę ogłoszony szefem PO. To oznaczałoby jedno — Borys Budka pogodzony z faktami będzie musiał odejść.

Tymczasem ku zaskoczeniu wielu w walkę o fotel przewodniczącego PO włączył się Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje, Prezydent Warszawy ogłosił, że będzie ubiegać się o to stanowisko.

— Ja jestem gotów kandydować w tych wyborach — zadeklarował włodarz stolicy.

Podkreślił, że „jest gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską”, jeżeli Borys Budka zrezygnuje ze swojej funkcji.

— Dzisiaj w PO najważniejsza jest jedność. Jestem gotów, by rozmawiać o najważniejszych problemach, które są przed nami — powiedział polityk.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Zobacz również: Przez pandemię wzrosło skrajne ubóstwo w Polsce. GUS podał zatrważające dane

Była prezydent stolicy oraz wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz zostawiła komentarz w kwestii decyzji Trzaskowskiego. Jej zdaniem lepszym szefem partii byłby Donald Tusk, ponieważ Trzaskowski ma zbyt dużo pracy jako prezydent stolicy.

— Prezydent Warszawy ma tak dużo pracy, że byłabym wdzięczna Tuskowi za przejęcie odpowiedzialności za partię — napisała polityk w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Sikorski: Prawica nie przyjmuje do wiadomości, że Niemcy stracili na naszą rzecz 20 proc. swojego terytorium

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 249 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj