Prezydent Andrzej Duda wygłosił uroczystą przemowę skierowaną do wszystkich Polaków. Poruszył w niej temat pandemii koronawirusa i problemów z którymi zmagał się w ostatnim czasie nasz kraj.

– Kończący się rok 2021 postawił przed nami wiele trudnych wyzwań, był to kolejny rok naszych zmagań z pandemią koronawirusa, pragnę wyrazić głębokie współczucie wszystkim, którzy z powodu pandemii stracili swoich bliskich – zaczął prezydent Andrzej Duda w telewizyjnym orędziu.

– Pragnę wyrazić moje głębokie współczucie wszystkim, którzy z powodu pandemii stracili swoich bliskich – podkreślił polityk.

Ponadto zwrócił uwagę, że sytuacja pandemiczna w Europie wciąż pozostaje trudna i skomplikowana – szczególnie dla służb medycznych, które dokładają wszelkich starań, by zapanować nad chaosem.

– Z całego serca dziękuję tysiącom lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy również w tej chwili walczą o zdrowie i życie wielu naszych rodaków. Dziękuję za państwa olbrzymi wysiłek i poświęcenie – dodał Andrzej Duda.

Zaapelował przy tym do wszystkich, którzy wciąż nie podjęli decyzji o tym, by przyjąć szczepienie. Przypomniał, że wciąż mają szansę, by to zrobić dla bezpieczeństwa swojego i innych osób.

– Państwo polskie zapewniło szczepionki każdemu, kto chce skorzystać z tej możliwości. Każdy może zaszczepić się pierwszą, drugą, a teraz i trzecią dawką przypominającą. Skorzystajmy z tej najlepszej możliwości ochrony życia i zdrowia swojego, ale także i innych. To od nas zależy jak szybko pokonamy pandemię. Podpisałem ustawę, która obniżyła akcyzę na prąd oraz paliwa i oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które skutecznie będą chronić portfele Polaków – zauważył prezydent.

Zwrócił przy tym uwagę, że pandemia koronawirusa, to wielkie problemy i wyzwania dla gospodarki, chociażby szalejąca inflacja. Podkreślił, że ma świadomość tego, jak wysokie ceny utrudniają życie Polakom.

– Dzięki dobrym decyzjom i szybkim działaniom udało nam się obronić miejsca pracy. Bezrobocie jest w naszym kraju najniższe od wielu lat. Polska gospodarka powróciła na ścieżkę dynamicznego wzrostu. Kontynuujemy wielkie inwestycje infrastrukturalne. To dobre informacje. Cały świat zmaga się dziś z niespotykanym od wielu lat wzrostem cen. To także jedno z głównych zmartwień polskich rodzin. Dlatego podpisałem ustawę, która obniżyła akcyzę na prąd i paliwa i oczekuję od rządu i parlamentu podejmowania kolejnych działań, które skutecznie będą chronić portfele Polaków. Pokazaliśmy naszą determinację w obronie granicy; jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy dowiedli jak wielkim zobowiązaniem jest dla nich noszenie polskiego munduru – mówił prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa wskazała, że w minionym roku nasz kraj padł ofiarą ataku hybrydowego ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki.

– Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, a także, a może przede wszystkim, dzięki poświęceniu tysięcy funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy innych służb, w tym strażaków zdaliśmy egzamin jako państwo i jako obywatele. Pokazaliśmy naszą determinację w obronie naszej granicy z Białorusią i udowodniliśmy, że potrafimy skutecznie zadbać o nasze bezpieczeństwo, ale także i o bezpieczeństwo europejskiej wspólnoty. Jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy dowiedli jak wielkim zobowiązaniem jest dla nich noszenie polskiego munduru. Pamiętajmy, że również w tę noc sylwestrową wielu z nich strzeże naszych granic – zauważył prezydent Duda, który wyraził nadzieję, że sytuacja już wkrótce wróci do normy.

– Jako Polska i Polacy nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy przezwyciężyć nawet największe problemy; pamiętajmy, że to, co nas Polaków łączy jest mocniejsze i trwalsze, niż to, co nas dzieli – mówił prezydent.

Zobacz również: Hołdys nie wytrzymał. Powiedział, co nie powinno mieć miejsca w trakcie „Sylwestra Marzeń”

Zobacz również: Donald Tusk zaskoczony biedą w Polsce: „Człowieku, czy ty nie masz wstydu ani trochę?” [WIDEO]

Źródło: YouTube.com

(Visited 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj