W powiecie kozienickim w miejscowości Bąkowiec około godziny 21 doszło do pożaru. Ogniem zajął się budynek mieszkalny, a śmierć poniosła jedna osoba. W noc sylwestrową strażacy mieli ręce pełne roboty.

Strażacy zmuszeni byli interweniować 1001 razy. O całej sprawie poinformował rzecznik komendanta głównego PSP brygadier Krzysztof Batorski. Strażacy interweniowali 610 razy do pożarów oraz 245 do miejscowych zdarzeń. Zanotowano również 146 alarmów, które okazały się fałszywe.

W efekcie pożarów 3 osoby zostały ranne, a 7 osób zmarło w związku z innymi wydarzeniami. 39 osób wymagało natomiast konsultacji lekarskiej.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w ciągu minionej doby, mundurowi interweniowali aż 19 904 razy. Dokonano także zatrzymania 407 sprawców przestępstw, w tym 156 kierowców w stanie nietrzeźwości.

— W ręce mundurowych wpadło 240 poszukiwanych. Na drogach doszło do 55 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 56 zostało rannych — przekazano.

Media obiegło nagranie z nocy Sylwestrowej, gdzie doszło do pewnego incydentu. Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek obwieścił, że Nowy Rok na Równi Krupowej powitało 40 tys. turystów.

W powiecie tatrzańskim od godz. 18 do godz. 3 funkcjonariusze interweniowali 107 razy — szczególnie w okolicy Krupówek i na obrzeżach Zakopanego. Dochodziło tam do licznych bójek oraz awantur z udziałem turystów, którzy spożyli nadmierną ilość alkoholu.

Przeczytaj również:  Poszła na grzyby i dokonała strasznego odkrycia. O wszystkim poinformowała służby

Zobacz również: Hołdys nie wytrzymał. Powiedział, co nie powinno mieć miejsca w trakcie „Sylwestra Marzeń”

Zobacz również: Donald Tusk zaskoczony biedą w Polsce: „Człowieku, czy ty nie masz wstydu ani trochę?” [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, Onet.pl

(Visited 2 590 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj