Donald Tusk nie kryje niepokoju w związku z polityką fiskalną premiera Morawieckiego.

– Musi pan zapewnić publicznie, że te podwyżki nie wejdą w życie – powiedział lider Platformy Obywatelskiej na najnowszym nagraniu. Do słów byłego premiera ostro odniósł się Krzysztof Feusette.

– W normalnych czasach po prostu złożyłbym dzisiaj państwu życzenia, świetnej zabawy sylwestrowej, sylwestra marzeń, szczęśliwego Nowego Roku. Ale to nie są niestety normalne czasy. Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze wspólnot mieszkaniowych, ze spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądały rachunki gazowe tysięcy polskich rodzin. I tak wszyscy cierpimy w Polsce, bo jest ta podwyżka gazowa, ponad 50% dla każdego gospodarstwa – poinformował były szef RE.

Lider PO przyznał, że do jego środowiska politycznego dociera fala informacji załamanych polskich rodzin, które obawiają się ogromnych podwyżek.

– Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek. Mamy przygotowaną ustawę gazową, która może te idiotyzmy tak niebezpieczne dla ludzi zmienić. To stanie się na początku nowego roku, ale już dzisiaj musi pan zapewnić publicznie, wszystkich Polaków, wszystkie polskie rodziny, że te podwyżki nie wejdą w życie, że nie będą tego płacili – dodał.

Wypowiedź szefa PO szybko rozniosła się w mediach społecznościowych, a wzburzeni internauci nie szczędzili mocnych komentarzy.

Odpowiedział m.in. Krzysztof Feusette: – Facet, który twierdził, że za jego rządów nie ma pieniędzy nawet na 500 plus, dziś „pochyla się” nad ubogimi. Człowieku, czy ty nie masz wstydu ani trochę? – stwierdził publicysta „Sieci”.

Zobacz również: Michalkiewicz: „Najwyraźniej pan Niedzielski ma nas za idiotów, ale może słusznie” [WIDEO]

Zobacz również: Sylwester Marzeń. Lider TVP ogłosił udział światowej gwiazdy. „Polacy zasługują na najlepszych…”

Źródło: Twitter.com

(Visited 1 526 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj