Wirusolog prof. Włodzimierz Gut postuluje, by osoby zaszczepione na COVID-19 miały możliwość obchodzenia wszelkich restrykcji pandemicznych. Poza segregacją sanitarną, naukowiec proponuje by od 1 lipca każdy niezaszczepiony Polak płacił za swoją dawkę szczepionki.

W opinii Włodzimierza Guta, wysoki wskaźnik szczepień na COVID-19 koreluje ze spadkiem zachorowań.

Nie ma też żadnych danych mówiących, że szczepionki nie są skuteczne na kolejne warianty wirusa przekonywał wirusolog, odnosząc się do kolejnych odkrywanych mutacji koronawirusa.

W Wietnamie wykryto ostatnio kolejny szczep koronawirusa. Jest to swoista mieszanka mutacji indyjskiej i brytyjskiej. Do tych rewelacji odniósł się wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

  Tak, mamy się czego obawiać. Zachorowań na nerwicę u osób, które śledzą tego typu doniesienia  mówił naukowiec. Jeżeli miałbym już się czegoś obawiać, to bardziej mutacji litewskiej, bo jest blisko. A tak całkiem poważnie – wirus ma to do siebie, że nieustannie mutuje. I gdy spojrzy się na mapę Niemiec, to tam każdy land ma inny rodzaj zarazy. Mało tego o tym pierwszym wirusie z Wuhan już nikt nie pamięta, bo SARS-CoV-2 wielokrotnie zmutował. I w momencie wygaszania kolejnych ognisk choroby, będą zanikać też kolejne mutacje twierdził Włodzimierz Gut.

Lockdown tylko dla niezaszczepionych?

Dziennikarz Salon24 wysnuł tezę, że w sytuacji spadającego zainteresowania szczepieniami, jesienią prawdopodobnie Polaków czeka kolejny lockdown, bo nie będzie odporności populacyjnej. Prof. Gut stwierdził, że zaszczepieni „absolutnie nie powinni płacić” tej ceny. 

Należy wprowadzić prostą zasadę, że osób zaszczepionych nie powinny obejmować żadne restrykcje mówił Gut.

Od 1 lipca szczepionki powinny być płatne?

W opinii Guta, od 1 lipca wszyscy chętni którzy dotychczas się nie zaszczepili, powinni płacić za preparat. Według wirusologa, ogłoszona przez rząd loteria szczepionkowa jest kontrskuteczna. Naukowiec podkreśla, że dopłacanie ludziom za szczepienie może wzbudzić w Polakach nieufność.

Szczepionka na COVID-19 nie jest obowiązkowa, ale zalecana. A w Polsce wszystkie szczepienia zalecane są płatne. I tak samo powinno być ze szczepieniami na COVID-19. Jestem przekonany, że wtedy zainteresowanie szczepionką również by wzrosło  twierdził prof. Gut.

Przeczytaj również: Tyle posłowie wydali na taxi. Rekordzista przepuścił kilkadziesiąt tysięcy, w rankingu także znane nazwiska opozycji

Przeczytaj również: „Urząd skarbowy będzie mógł sprawdzić twój stan zdrowia…” Cejrowski OSTRO o tzw. „Nowym Polskim Wale”

źródło: Nczas

(Visited 16 146 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj