posłowie

Tyle posłowie wydali na taxi. Rekordzista przepuścił kilkadziesiąt tysięcy, w rankingu także znane nazwiska opozycji

Według informacji dziennika Fakt, w pierwszym roku trwającej kadencji Sejmu posłowie wydali blisko milion złotych na przejazdy taksówkami. Wśród rekordzistów bryluje Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. Polityk wydał ponad 30 tysięcy złotych.

Posłowie w latach 2019-2020 wydali na taksówki milion złotych. Według wyliczeń Fakt.pl, w mocnej czołówce plasuje się Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, który na przejazdy taryfami wydał 30 tysięcy złotych. Obliczenia tabloidu wskazują, że za tę sumę poseł opozycji mógłby trzykrotnie objechać Polskę wzdłuż jej granic.

Głos w bulwersującej podatników sprawie zabrał sam Kowal. W rozmowie z dziennikiem parlamentarzysta tłumaczył się ze swojej rozrzutności:

 Taksówkami podróżuję głównie po Warszawie, tak też dojeżdżam do Sejmu. Przyjąłem zasadę, że skoro nie mam auta, to korzystam z taksówek. Nie korzystam z żadnych innych ryczałtów np. na benzynę. Inni posłowie z nich korzystają przekonywał Kowal.

Niechlubny ranking

Poniżej, zgodnie z danymi ze sprawozdań wydatków posłów udostępnionych na stronach Kancelarii Sejmu, znajdują się nazwiska pozostałych „rekordzistów”. Warto zauważyć, że w wydawaniu pieniędzy podatników na taksówki przodują głównie przedstawiciele opozycji:

Paweł Kowal (KO) 30 222,35 zł

Piotr Borys (KO) 10 600 zł

Michał Jaros (KO) 9 044,31 zł

Daniel Milewski (PiS) 7 965,03 zł

Piotr Adamowicz (KO) 7 549,62 zł

Katarzyna Lubnauer (KO) 5 187,70 zł

Rafał Bochenek (PiS) 4 440 zł

Jacek Protasiewicz (KP) 4 438,10 zł

Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO) 3 985,70 zł

Paweł Hreniak (PiS) 3 877,14 zł

Przeczytaj również: Andrzej Horban na pasku koncernów farmaceutycznych? Nagranie z Radia ZET rozwiewa wątpliwości, zrobiło się niezręcznie

Przeczytaj również: Znów się zaczyna? Blisko stu uczniów objęto kwarantanną, nauczycielka z pozytywnym testem na COVID. Szczegóły

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these