Wojciech Cejrowski w rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim w „Studio Dziki Zachód” zabrał głos na temat Polskiego Ładu. Podróżnik zauważył, że tzw. paszporty covidowe uderzają w wolność do swobody poruszania się.

Paszport mówił Cejrowski czyli wolność podróżowania, taki podstawowy zysk z transformacji ustrojowej po 1989 roku to właściwie zanika w tej chwili.

Podróżnik oraz publicysta odniósł się do planów Unii Europejskiej, która już od 1 lipca zamierza wprowadzić na terenie całej Wspólnoty paszporty covidowe. Tzw. „Zielony Certyfikat Cyfrowy” zawierać będzie informacje o szczepieniu, przechorowaniu COVID-19 bądź negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

— Prawo do paszportu, jedna z największych realnych zdobyczy transformacji w odbiorze ogólnospołecznym — że wreszcie mam paszport w domu i mogę sobie pojechać i potem, że bez wizy mogę po całej Unii jeździć — to właśnie padło, bo Komisja Europejska, w porozumieniu z państwami członkowskimi, zdecydowała że paszport paszportem, ale (…) paszport covidowy ważniejszy — ocenił Cejrowski.

Ale po co jeździć, skoro tu, gdzie jesteś, jest najpiękniej stwierdził ironicznie Krzysztof Skowroński.

To gadanie pana feudalnego. Nie jest sprawą władz, dokąd jeżdżą obywatele odparł Cejrowski.

„Ja nie chcę żyć w państwie jak za komuny”

Podróżnik w programie stwierdził, że państwo nie powinno regulować kwestii podróży swoich obywateli.

Państwo nie powinno w ogóle mnie pytać, w jakim celu ja chcę pojechać. To nie jest interes państwa. Ja państwu tej części mojej suwerenności nie oddawałem. Ja nie chcę żyć w państwie, w którym ubek mnie przepytuje, tak jak za komuny. Za każdym razem jak chciałem pobierać paszport musiałem się wyspowiadać: po co?, do kogo?, w jakim celu?, czy mam zaproszenie?, czy mam środki na wyjazd? itd., a skąd mam środki na wyjazd, skoro tam trzeba mieć 300 dolarów, a Pan nie ma 300 dolarów? mówił publicysta.

Ja nie chcę na takie pytania odpowiadać, tak samo jak nie chcę się spowiadać ze stanu zdrowia przed urzędnikiem granicznym  dodał Cejrowski.

Skowroński odpowiedział prowokacyjnie, że jego rozmówca nie będzie musiał się spowiadać:

Wystarczy pokazać karteczkę.

To jest właśnie spowiedź. Czemu mnie nie pyta o syfilis? Przecież mogę pozarażać i to jest śmiertelna choroba. Czemu mnie nie pyta o trąd? Wracam z Indii, jestem trędowaty. Czemu mnie nie pyta o trąd, tylko o COVID?  wskazywał podróżnik.

Jeszcze chwila i Cię będzie pytał o wszystko dodał od siebie Skowroński.

Cieszy mnie twoja bystrość umysłu, bo właśnie w Polskim Nowym Ładzie Nowy Polski Wał, jak nazywają w sieci zmiany w ochronie zdrowia będą polegały m.in. na tym, że dokumentacja o stanie zdrowia będzie w internecie. A skoro będzie w internecie, to znaczy, że władza każda będzie miała stały dostęp do twojej karty zdrowia, do całej twojej dokumentacji. Oczywiście dla twojego dobra zauważył podróżnik.

 Czyli: urząd skarbowy będzie mógł sprawdzić twój stan zdrowia, urząd graniczny, pogranicznicy będą mogli sprawdzić cały twój stan zdrowia i wszystkie inne firmy, które będą zainteresowane, będą w stanie też sprawdzić, bo to nie będzie system najlepiej chroniony zaznaczył.

Nieco dalej gość Skowrońskiego przypomniał, że systemy rządowe nie są skutecznie chronione, a dane osobowe obywateli co jakiś czas wyciekają.

Wycieki z ZUS-u są, wycieki z ubezpieczalni są, z różnych miejsc są wycieki. Jak Chińczyk będzie chciał sprawdzić, jaki jest nasz stan zdrowia i czym dowalić następnym razem, jaki wyciek z Wuhan spowodować, to będą mogli sobie przeczytać w internecie, bo moja dokumentacja o stanie zdrowia będzie w internecie właśnie, dostępna dla władzy – podkreślał Cejrowski.

Przeczytaj również: Tyle posłowie wydali na taxi. Rekordzista przepuścił kilkadziesiąt tysięcy, w rankingu także znane nazwiska opozycji

Przeczytaj również: „Musimy dowiedzieć się, co jest w tych szczepionkach”. Wykradł fiolkę szczepionki z apteki, by ją zbadać i wtedy…

źródło: youtube

Przeczytaj również: Andrzej Horban na pasku koncernów farmaceutycznych? Nagranie z Radia ZET rozwiewa wątpliwości, zrobiło się niezręcznie

(Visited 1 220 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj