propolski.pl: Wojciech Szczęsny miał wypadek

Od poniedziałku twardy lockdown w Polsce. Oto, co i gdzie się zmieni

W poniedziałek 15 marca następne dwa województwa zostaną objęte lockdownem. Surowy reżim sanitarny zostanie wprowadzony w województwach mazowieckim i lubuskim.

Lockdown w województwach mazowieckim i lubuskim potrwa przynajmniej do 28 marca. W grę wchodzi jednak przedłużenie obostrzeń nawet do drugiej połowy kwietnia. Oznacza to objęcie twardymi restrykcjami czterech województw. Dotychczas zamknięte pozostawały pomorskie oraz warmińsko-mazurskie.

Zamknięte bezwzględnie zostaną kluby fitness, siłownie, hotele (z wyłączeniem hoteli robotniczych), solaria, sauny, łaźnie tureckie, baseny (z wyłączeniem tych w uzdrowiskach) i salony odchudzające.

W galeriach handlowych będą mogły funkcjonować jedynie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy budowlane i zoologiczne. Działać będą także fryzjerzy i optycy.

Zamknięte zostaną teatry, kina, filharmonie, opery, galerie sztuki, muzea, biblioteki, wystawy i inne ośrodki kultury. Nauka w szkołach podstawowych odbędzie się w trybie hybrydowym dla klas I-III. Starsze roczniki pozostaną przy edukacji zdalnej.

W dwunastu pozostałych województwach wciąż obowiązywać będą dotychczasowe obostrzenia. Zamknięte pozostają bary, dyskoteki, kluby oraz restauracje. Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i przyjęć okolicznościowych. Targi i konferencje mogą odbywać się wyłącznie za pomocą transmisji internetowej. Teatry, kina i hotele wciąż działają, lecz muszą dostosować się do rygoru sanitarnego.

Przeczytaj również: GIS alarmuje: Nie pij tego popularnego alkoholu – w butelce może być szkło. Koncern wycofał całą partię

Przeczytaj również: Brat Daniela Obajtka nie wytrzymał i wyszedł do posłów KO: „Nie po to ciężko pracuję, żebyście…

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these