Wielkanoc

GIS alarmuje: Nie pij tego popularnego alkoholu – w butelce może być szkło. Koncern wycofał całą partię

W butelce popularnego ginu Seagram’s Gin produkcji Wyborowej odnaleziono niewielkie fragmenty szkła. GIS ostrzega przed kupnem alkoholu.

GIS podjął interwencję w sprawie produktu Wyborowej Seagram’s Gin o pojemności 0,7 litra. Sprawa rozniosła się szerokim echem po tym, jak jeden z klientów powiadomił Generalny Inspektorat Sanitarny o fragmencie szkła znalezionym w butelce. Wyborowa prewencyjnie wycofała całą partię alkoholu.

GIS poinformował, że sprawa dotyczy partii ginu o numerze 21011371 (numer znajduje się na tylnej etykiecie butelki).

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem zakomunikował sanepid.

Wewnętrzna analiza firmy wykazała, że spośród dwudziestu tysięcy wypuszczonych na polski rynek butelek, aż kilkanaście może zawierać drobiny szkła.

W związku z tym koncern Wyborowa wydał oficjalne oświadczenie:

Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu przekazuje firma.

Przeczytaj również: Oskarżyli Polskę o „gorszą kulturę”. Patryk Jaki nie wytrzymał: „Wam się wydaje, że będziecie uczyć zacofanych Polaków?!”

Przeczytaj również: Aktor odmówił przeczytania tekstu szkalującego Jana Pawła II. Zatrzymał się na 655 stronie i nie wziął pieniędzy

Źródło: NCzas/Wirtualna Polska

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these