propolski.pl: To nie koniec covidowego szaleństwa?

Minister zdrowia szczerze: „Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się!”

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił na Twitterze najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. Okazuje się, że sytuacja nie przedstawia się najlepiej, a trudne chwile dopiero przed nami.

— W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań w ujęciu tygodniowym wynosi ok. 25 proc. Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie — napisał w mediach społecznościowych Adam Niedzielski.

Dane Ministerstwa Zdrowia nie pozostawiają złudzeń. W ciągu ostatnich godzin potwierdzono nawet 17 259 nowych zarażeń koronawirusem, a 110 chorych nie przeżyło.

Zobacz również: Patryk Jaki udzielił mocnej lekcji dziennikarce TVN. Poszło o Konstytucję i sądy [WIDEO]

Od 4 marca 2020 r., czyli od czasu, gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce, zdiagnozowano go u 1 906 632 osób, z których 47 178 zmarło. Niedzielski potwierdza, że to niepokojące wyniki, które mogą wskazywać na stałe wzrosty zakażeń.

Zobacz również: Sondaż CBOS: Dramat! Koalicja Obywatelska ma niewiele ponad 10 proc. poparcia

— W ostatnim czasie wzrost dziennej liczby zachorowań wynosi ok. 25 proc. (w ujęciu tygodniowym). Średnia tygodniowa osiągnęła 16 tys. Czekają nas trudne tygodnie. Pilnujmy się! — napisał Niedzielski.

W związku z pogorszeniem się sytuacji w kwestii zachorowań rząd zmuszony był podjąć radykalne decyzje. Niedzielski ogłosił, że nowe obostrzenia sanitarne będą obowiązywały w woj. mazowieckim i lubuskim, z czym będzie się wiązało zamknięcie hoteli, saun, salonów, kasyn oraz większości sklepów w galeriach.

Źródło: niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these