Posłowie KO Agnieszka Pomaska oraz Zbigniew Konwiński zorganizowali konferencję prasową pod jedną z nieruchomości należących do Bartłomieja Obajtka.

Brat prezesa Orlenu Daniela Obajtka przekonywał, że jest właścicielem posesji i domu, który wybudował jego ojciec. Posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzili wcześniej, że majątek prezesa PKN Orlen jest ukrywany. Jako dowód miał posłużyć akt notarialny z 2003 roku dotyczący działki, na której stoi dom.

Wzywamy premiera Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego, chcielibyśmy także poznać opinię premier Beaty Szydło. Czy rzeczywiście kryją i czy cały aparat państwa dalej będzie wykorzystywany do tego, żeby ukrywać majątek Daniela Obajtka?  pytała podczas konferencji prasowej Agnieszka Pomaska.

Wypowiedź posłanki KO uzupełniał jej partyjny kolega Zbigniew Konwiński.

Kto panu to napisał, panie pośle? pytał Bartłomiej Obajtek. To jest zaplanowana akcja. (…) Okłamuje pan społeczeństwo. 18 lat temu rozpoczęto tę budową, a mój tata miał firmę budowlaną, miał finanse i kompetencje i mógł wykonać tę inwestycję, co wykonał. Ja 14 lat nie po to ciężko pracuję, żebyście państwo happeningi robili!

Przeczytaj również:  Gowin ma szanse na porozumienie wyborcze z opozycją? Lider opozycyjnego ugrupowania: "Powiem brutalnie..."

Przeczytaj również: „Otwierać!” Gigantyczna rzesza kibiców Legii pod stadionem. Policję obrzucono, oto co zrobiła

Przeczytaj również: GIS alarmuje: Nie pij tego popularnego alkoholu – w butelce może być szkło. Koncern wycofał całą partię

źródło: TVP Info

(Visited 1 855 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj