Były poseł i lider Nowoczesnej Ryszard Petru udzielił wywiadu telewizji TVN24. Niegdysiejszy przywódca opozycji stwierdził, że premier Mateusz Morawiecki „szuka sobie pracy za granicą i ją sobie załatwi”.

Mateusz Morawiecki ma według pojawiających się doniesień medialnych zostać zastąpiony przez Daniela Obajtka, prezesa Orlenu. Ku takiemu scenariuszowi jest kilka przesłanek, a jedną z nich może być wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, która padła pod koniec stycznia w rozmowie z telewizją wPolsce.pl

W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią — zachwalał Obajtka Kaczyński.

Były wójt Pcimia, a obecnie prezes Orlenu jest również wymieniany w kontekście objęcia urzędu premiera przez europosła Patryka Jakiego. Jaki w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że Obajtek „ma predyspozycje na premiera”, lecz sam zainteresowany wykazuje mocną powściągliwość w sprawie objęcia fotela po Morawieckim.

Kolejny głos sugerujący odejście Morawieckiego, a nawet jego wyjazd za granicę, pochodzi od „kolegi po fachu” premiera, Ryszarda Petru. Były poseł po czterech latach nieudanej kariery politycznej powrócił do biznesu, gdzie radzi sobie znacznie lepiej.

Zdaniem Petru, obecny szef rządu to element „obcy dla PiS”.

Bez Kaczyńskiego nie przetrwa 24 godzin. Zapewne ostatecznie wyląduje w jakiejś międzynarodowej instytucji lub firmie globalnej. Moim zdaniem — ale zastrzegam, że to moja opinia, nie wiedza — Morawiecki szuka pracy za granicą i ją sobie załatwi — prognozował były lider Nowoczesnej.

Przeczytaj również: Awantura między Lewicą a KO: „Kaśka, nie bądź głupia”. Scheuring-Wielgus: „Zjedz snickersa!”

Przeczytaj również: Mentzenowi puściły w Polsat News hamulce: „Tak po ludzku, nie jest panu głupio?!” Poszło o maseczki

źródło: Super Express

Źródło: NCzas, Super Express, TVN 24

(Visited 12 951 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj