propolski.pl: Mentzen o papieżu Franciszku

[video] Mentzenowi puściły w Polsat News hamulce: „Tak po ludzku, nie jest panu głupio?!” Poszło o maseczki

Ekonomista Sławomir Mentzen z Konfederacji wystąpił na antenie Polsat News w programie red. Grzegorza Jankowskiego. Mentzen przypomniał wcześniejsze wpisy dziennikarza, zarzucając mu nazywanie Polaków bez maseczek „siewcami śmierci”.

Panie redaktorze, tak po ludzku, czy nie jest panu głupio? pytał Mentzen dziennikarza Polsat News że od roku mówił pan, że ludzie bez maseczek to są siewcy śmierci? przypomniał polityk.

HA HA HA! Ależ to jest hipokryzja! Ja pytam pana, co by tutaj Konfederacji zrobiła, a pan mi tutaj zaraz zdjęcie wyciągnie! odparł Jankowski.

Były redaktor naczelny dziennika „Fakt” uciekał od zarzutów Mentzena i oskarżał go, iż ten nie odpowiada na postawione pytania. Zapytał polityka o to, co zrobiłby dla 8 milionów starszych Polaków.

Panie redaktorze, nie mówiłem nawet o zdjęciu, które pan wrzucał na Twittera, obrażał pan ludzi, którzy nie noszą tkanin na twarzy, mówił pan, że to są siewcy śmierci, a dziś prof. Horban powiedział, że te rzeczy na twarzy są absurdalne i nic nie chronią, trzeba chodzić w maskach chirurgicznych nie ustępował Sławomir Mentzen.

Przeczytaj również: Awantura między Lewicą, a KO: „Kaśka, nie bądź głupia”. Scheuring-Wielgus: „Zjedz snickersa!”

W kontrze Jankowski pytał swojego gościa o alternatywne rozwiązania w kwestii maseczek, epidemii oraz lockdownu.

Od roku powtarzam: nie zamykałbym gospodarki, pozwoliłbym ludziom normalnie żyć, a szpitale chorych mają leczyć, tak jak to wygląda chociażby w Szwecji, gdzie zgonów nie ma więcej niż w Polsce. I jakoś Szwedzi dali radę bez lockdownu mówił polityk.

Ja nie widzę powodu, aby Polacy nie dali rady. Jeżeli spojrzymy na wykres zgonów w Szwecji i Wielkiej Brytanii, to brytyjski lockdown jest tak skuteczny, że zmniejsza teraz liczbę zgonów również w Szwecji. Niech pan sobie porówna liczbę zgonów w Kalifornii i na Florydzie, gdzie Kalifornia siedzi cała zamknięta, a Floryda nie, a te wykresy wyglądają podobnie podsumował dr Sławomir Mentzen.

Można nie zamykać gospodarki, a kraj normalnie działa. Wie pan, że w niektórych miasteczkach w Szwecji jest zakaz noszenia maseczki? wskazywał na antenie Polsat News.

Przeczytaj również: Dramat za Odrą. Niemcy błagają swoich obywateli, by szczepili się preparatem AstraZeneca. Powód odmowy jest prosty

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these