Premier Mateusz Morawiecki opublikował post, w którym przypomniał najważniejsze wytyczne odnośnie kierowania się na szczepienia na COVID-19.

— W marcu planujemy rejestrację na szczepienia przeciw Covid-19 czterech grup wiekowych: 69-latków, 67 i 68-latków, 65 i 66-latków oraz 70-latków i osób starszych; ważne jest to, by chcący się zaszczepić, skorzystali w pierwszej kolejności ze zdalnych kanałów rejestracji. Koronawirus, jak wiemy z badań medycznych, jest najgroźniejszy dla seniorów, dlatego to oni są przedmiotem naszej szczególnej troski, apeli o stosowanie dystansu i starań o bezpieczeństwo. W świetle ostatnich międzynarodowych wyników i rekomendacji Rady Medycznej chcemy przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień w grupie wiekowej między 65 a 69 rokiem życia — napisał premier Morawiecki na Facebooku.

Szef polskiego rządu zaznaczył, że w marzec jest czasem rejestracji czterech grup wiekowych: od 11 do 13 marca – 69-latków; od 18 do 20 marca – 67 i 68-latków; od 22 do 24 marca – 65 i 66-latków, a od 25 do 27 marca – 70-latków oraz osób starszych.

Zobacz również: Zaskakujący sondaż: Hołownia prześcignął KO i depcze po piętach PiS-owi

Przeczytaj również:  „U nas pacjenci to dopiero mają serwis”. Pacjent zerkał na Mundial w czasie operacji [FOTO]

Potem Morawiecki dał złote rady wszystkim tym, którzy czekają w kolejce na to, by móc się zaszczepić. Apelował także o to, by Polacy pomagali sobie wzajemnie, szczególnie otaczając opieką osoby starsze.

— Szczególnie ważne jest to, by wszyscy, którzy chcą się zaszczepić, skorzystali w pierwszej kolejności ze zdalnych kanałów rejestracji. Tutaj moja prośba i apel do młodszych — pomóżmy naszym seniorom w zarejestrowaniu się na szczepienie — napisał Morawiecki uświadamiając, że cała procedura dostępna jest na stronie www.szczepimysie.pacjent.gov.pl lub przez wiadomość SMS wysłaną na numer 664 908 556 o treści „szczepimy się”.

Dodał, że by móc uzyskać termin szczepienia wystarczy naprawdę niewiele — zaledwie PESEL, numer telefonu czy adres e-mail. Przekazał, że o wszystkim możemy się również dowiedzieć pod numerem telefonu 989.

Zobacz również: Syn Janusza Korwin-Mikkego leży w szpitalu. Jest chory na COVID-19

— Według aktualnych prognoz i harmonogramów dostaw w II kwartale tego roku do Polski ma trafić aż 15 milionów dawek szczepionki — to bardzo optymistyczna wiadomość. Okażmy naszą odpowiedzialność i solidarność wobec Seniorów i pomóżmy im się zaszczepić — zaapelował premier.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa lekceważy problemy, które wystąpią na rynku rzepaku? Obawy producentów są uzasadnione

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 418 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj