Najnowszy sondaż potwierdza, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje pozycję lidera. Wiele wskazuje jednak na to, że opozycja ma poważne powody do niepokoju, ponieważ Polacy są skłonni coraz częściej głosować na Polskę 2050.

Nie ulega wątpliwości, że poparcie dla ugrupowania byłego lidera TVN zaskakująco poszybowało w górę. Ruch Hołowni prześcignął nawet KO i praktycznie „depcze po piętach” Zjednoczonej Prawicy. Nie da się ukryć, że najbliższa przyszłość polityczna może być pełna niespodzianek.

Zobacz również: Szymon Hołownia o kryzysie w instytucji Kościoła: „Płakać po niej nie będę”

Najnowszy sondaż Opinia24 dla RMF FM nie pozostawia złudzeń. Polacy po raz kolejny potwierdzili, że darzą partię rządzącą największym zaufaniem. Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie PiS poparłoby ok. 29 proc. badanych.

Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 25 proc. wyborców. Natomiast Koalicję Obywatelską wskazało już tylko 20 proc. Taki wynik z pewnością musi być szokiem dla całej opozycji, która dotychczas najczęściej zajmowała miejsce tuż po partii rządzącej.

Zobacz również: Jak zagłosuje PO? Nitras: „Nie jesteśmy frajerami”

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z poparciem na poziomie 9 proc. oraz Konfederacja z 8 proc. Do parlamentu nie weszłoby PSL oraz ruch Kukiz’15.

Sondaż został wykonany przez agencję badawczą Opinia24 dla RMF FM w dniach 1-7.03.2021 na grupie 3007 dorosłych Polaków.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 673 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj