Duńskie ministerstwo zdrowia ogłosiło, że zawiesza stosowanie szczepionek AstraZeneca z powodu wystąpienia u niektórych zaszczepionych zakrzepów krwi.

W oficjalnym oświadczeniu ministerstwo zdrowia tłumaczy, dlaczego zdecydowało się zawiesić stosowanie szczepionek AstraZeneca. Decyzję podjęto po odnotowaniu poważnych przypadków wystąpienia zakrzepów krwi u osób zaszczepionych przeciw COVID-19 produktem firmy AstraZeneca.

Dania podkreśla, że nie ma pewności co do tego, że winna jest szczepionka. Nie podano również, u ilu osób wystąpiły tego typu problemy. Szczepionka nie będzie aplikowana pacjentom do czasu, aż ta kwestia się nie wyjaśni.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Ponadto Europejska Agencja Leków rozpoczęła dochodzenie w sprawie szczepionki tej firmy. Na dzień przed informacją z Danii przyznano, że jest przypadek jednej osoby, u której po zaszczepieniu produktem AstraZeneca zdiagnozowano liczne skrzepy krwi i która zmarła 10 dni po otrzymaniu szczepionki.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Agencja wszczęła dochodzenie, jak jednak podkreślają jej przedstawiciele, dalej nie ma dowodu na to, aby to szczepionka była odpowiedzialna za zakrzepy krwi.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

Źródło: Wprost

(Visited 1 964 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj