Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że szczepienia dla Amerykanów są dla niego najważniejsze. Waszyngton chce jednak podzielić się nadwyżką szczepionek z innymi potrzebującymi krajami. W ten sposób polityk pragnie wesprzeć świat w ratowaniu zdrowia.

— Musimy się upewnić, że Amerykanie otrzymają szczepionki jako pierwsi — przekazał Joe Biden.

Firmy produkujące szczepionki w USA zapewniają, że wystarczy ich absolutnie dla każdego chętnego obywatela USA. Władze w Waszyngtonie podpisały nawet zamówienie na miliard dawek.

Zobacz również: Platforma mówi o podniesieniu kwoty wolnej od podatku. Internauci przypomnieli stary wpis partii

Stany Zjednoczone zobowiązały się do przekazania ogromnych środków, a mianowicie 4 miliardów USD na program Covax, który gwarantuje szczepionki dla krajów rozwijających się. Do sprawy odniósł się szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken, który stwierdził, że by całkowicie pokonać pandemię w kraju należy również wspomóc inne państwa.

Zobacz również: Zaskakujący sondaż: Hołownia prześcignął KO i depcze po piętach PiS-owi

Covax jest globalną inicjatywą wspieraną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) zrzeszającą rządy i wytwórców farmaceutycznych. Ma na celu zagwarantowanie szczepień dla wszystkich krajów rozwijających się i wyrównanie szans o ubieganie się o preparaty.

Przeczytaj również:  Rosjanin zaatakował wielbłąda. Zwierzę szybko się odpłaciło [WIDEO]

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 156 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj