Marta Lempart stała się w ostatnich tygodniach wyjątkowo aktywna w przestrzeni publicznej. Niedawno wraz z innymi demonstrantami pojawiła się przed siedzibą PiS-u i pomazała czerwoną farbą schody i podłogę.

Wdała się wówczas w przepychankę słowną z panią sprzątającą, która nie godziła się na to, by nie szanowano jej ciężkiej pracy.

Pisaliśmy szerzej o tej sprawie tutaj.

Druga sytuacja dotyczyła wypowiedzi pod adresem służb mundurowych chroniących granicę polsko-białoruską. Liderka Strajku Kobiet określiła mundurowych „mordercami”. Jej zachowanie wywołało wiele kontrowersji.

Do wypowiedzi Marty Lempart odniósł się poseł Solidarnej Polski — Tadeusz Cymański, który był gościem „W Kontrze”. Polityk rozważał możliwość pociągnięcia aktywistki do odpowiedzialności za wszystkie wykroczenia.

Tadeusz Cymański przyznał, że nie jest prawnikiem, jednak zachowanie Lempart ocenia jako naganne i będące podstawą do wszczęcia dochodzenia i aktu oskarżenia.

— Te zachowania i czyny pani Lempart w ocenie powszechnej łamią prawo i powinny dawać podstawę do wszczęcia dochodzenia i nawet aktu oskarżenia. Ja bronię munduru, bo uważam, że bezpieczeństwo jest najważniejszą sprawą. Sam jestem oficerem rezerwy, jestem dumny z tego — mówił polityk.

Zobacz również: Janina Ochojska zszokowana śmiercią migrantki: „Jeszcze można uratować życie wielu ludzi”

Zobacz również: Marta Lempart w szoku. Dostała kolejny prezent tym razem z wymalowanym hasłem [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, TVP Info

(Visited 650 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj