Eurodeputowana Janina Ochojska w mocnych słowach skomentowała wiadomość o śmierci migrantki – Avin Irfan Zahir, która była w ciąży.

— Jej śmierć, jak i inne ofiary zimna i okrucieństwa władzy Polski obciąża sumienia Mateusza Morawieckiego i Mariusza Kamińskiego — napisała Janina Ochojska, nie kryjąc oburzenia.

Okoliczności na granicy polsko-białoruskiej wciąż są bardzo napięte i nieprzewidywalne. Całą sytuację mocno przeżywa Janina Ochojska, która przejmuje się losem migrantów. Kobieta uderzyła w polskie władze, zarzucając im, że nie wpuszczają poszkodowanych osób na terytorium Polski.

W minionym tygodniu Ochojska pojechała na granicę, by wspomóc potrzebujących migrantów. Jej plany zostały jednak zniweczone przez polskie służby, które nie przepuściły jej na miejsce.

Eurodeputowana opublikowała wpis, w którym nawiązała do śmierci wspomnianej migrantki. 38-letnia kobieta była w ciąży. Zabrano ją z puszczy pod Narewką 12 listopada. Już wtedy była w stanie krytycznym, a temperatura jej ciała wynosiła ponad 27 stopni.

Avin poroniła w 24 tygodniu. Jej stan pogarszał się, była nieprzytomna i odwodniona. Niestety w piątek, 3 grudnia, zmarła.

Janina Ochojska za śmierć kobiety obwiniła polski rząd, a przede wszystkim premiera Morawieckiego i ministra spraw wewnętrznych i administracji.

— Już najwyższy czas dać możliwość wejścia do pseudo strefy NGO’som. Jeszcze można uratować życie wielu ludzi. Ono jest tak samo cenne, jak Wasze — komentowała eurodeputowana.

Zobacz również: Marine Le Pen: Jeśli wygramy, Francja zapłaci za Polskę kary, które nałożył TSUE

Zobacz również: Granica polsko-białoruska: Migranci wszczęli głośny protest [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, propolski.pl

(Visited 725 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. My jesteśmy odpowiedzialni za czyjąś głupotę??? To chyba również za istnienie durnych lewaków też. Czemu to cholerne babsko oskarża Polskę? Niech się zmywa do Niemiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj