Poseł PiS Marek Suski był gościem w RMF FM i w rozmowie z prowadzącym wytłumaczył się z ostatnio użytych słów o „okupancie brukselskim”

Szanowni państwo, w trakcie II wojny światowej Polska walczyła z jednym okupantem niemieckim, walczyła z okupantem sowieckim — będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają Polskę doprowadzić do porządku. Rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków — mówił poseł Marek Suski.

Parlamentarzysta postanowił teraz odnieść się do swojej wypowiedzi. Powiedział, że nie może być takiej sytuacji, w której będziemy straszeni karami za to, że walczymy o przestrzeganie prawa polskiego.

— Też mówiono, że mamy oddać eksterytorialny korytarz, a teraz żądają od nas, że wyższość prawa europejskiego nad prawem polskim, a jak nie to zostaniemy ukarani. Jak Polska nie padnie na kolana, nie stanie się pewnym landem, to będziemy karani. Mamy zrezygnować z naszej suwerenności, bo czym jest uznanie wyższości prawa europejskiego nad prawem polskim? To jest rezygnacja z suwerenności i temu się trzeba przeciwstawić. Że użyłem rzeczywiście ostrych słów po to właśnie, żeby dotarło to do Brukseli, że my się nie zgodzimy na takie traktowanie, bo nie jesteśmy podludźmi i nie będziemy się godzić na to, że będziemy gorzej traktowani jak inne narody w Unii Europejskiej i to są pewne analogie — podkreślił Suski.

Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

Poseł PiS zaznaczył, że nie powinniśmy rezygnować ze swojej zdecydowanej postawy, a twardo trzymać się raz przyjętych wartości.

Tłumaczył, że popiera obecność Polski w Unii Europejskiej, jednak na partnerskich warunkach.

— Nie na zasadach gorszego narodu, który jest czymś gorszym, co można kopać, straszyć, zagładzać itd. — powiedział.

Do słów Marka Suskiego w miniony piątek ustosunkował się premier Morawiecki:

— Nie należy porównywać tych dwóch porządków. Wojna to było coś absolutnie niewyobrażalnego, to było okrucieństwo po stronie niemieckiej, sowieckiej, jakiego Polacy nigdy wcześniej nie doświadczyli. Z szacunku dla ofiar strasznych zbrodni niemieckich nie chcę porównywać do tamtego czasu i naszych dzisiejszych czasów, to jest zupełnie co innego — podkreślił szef rządu.

Zobacz również: Sterczewski spotka się z Tuskiem. Poseł zamierza pouczać szefa PO: „Oczekuję rozmowy z przewodniczącym”

Zobacz również: Czy Donald Tusk zostanie premierem naszego kraju? Zaskakujący sondaż

Zobacz również: Sondaż: Konfederacja trzecią siłą polityczną w Polsce? Ogromny spadek dla Polski 2050

Zobacz również: Prof. Simon ostro o niezaszczepionych Polakach: “Bezhołowie i prymitywizm” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

źródło: polsatnews.pl, dziennik.pl, YouTube.com

(Visited 203 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj