Wiele przemawia za tym, że Donald Tusk postanowił zrobić poważne porządki w swojej partii. W tym celu spotkał się z posłami, którzy w ostatnim czasie robili happeningi na granicy polsko-białoruskiej m.in. z Michałem Szczerbą i Dariuszem Jońskim.

W najbliższym czasie dojdzie także do rozmowy z Franciszkiem Sterczewskim, który pragnąc przekazać imigrantom jedzenie biegał z niebieską torbą wśród funkcjonariuszy Straży Granicznej. To właśnie o nim najgłośniej mówiły media.

Parlamentarzysta w czasie wywiadu z Interią potwierdził, że faktycznie czeka go spotkanie z nowym liderem PO, jednak zdaje się tym wcale nie przejmować.

— Nie mogę doczekać się spotkania — powiedział Sterczewski, który nie ukrywał, że ma zamiar dać kilka rad byłemu premierowi.

Jak się okazuje Tusk w ostatnim czasie prowadził już rozmowy z Michałem Szczerbą i Dariuszem Jońskim.

— Panowie byli już na rozmowie u Donalda Tuska. Ale będziemy jeszcze rozmawiać o sytuacji na granicy. Bo nie może być tak, że posłowie sami sobie kreują politykę zagraniczną. Na pewno Franciszek Sterczewski jest największą „gwiazdą” całej tej sytuacji. Kiedy widzi kamery, traci zdrowy rozsądek. Nie zgadzamy się na coś takiego — powiedział polityk sympatyzujący z PO.

Przeczytaj również:  Kaczyński chce zmiany sposobu liczenia głosów. "Zapowiada coś, co brzmi naprawdę groźnie"

Tymczasem Franciszek Sterczewski jest odważnie nastawiony do ewentualnej dyskusji z Donaldem Tuskiem i wszystko wskazuje na to, że nie obawia się reprymendy z jego strony.

— Oczekuję rozmowy z przewodniczącym. To naturalne, że czasem dyskusje między pokoleniem starszych, a młodszych polityków bywają szorstkie czy trudne. Starsi nie mogą mówić, że młodzi gwiazdorzą, że się wygłupiają, poruszają nieważne tematy — mówił poseł.

W jego ocenie zarówno młodsze, jak i starsze pokolenie polityków „musi się dogadać, żeby doszło do postępu”. Jak podkreślił, lider PO powinien był o wiele bardziej stanowczo zareagować na kryzys na granicy.

— Mógł na przykład przyjechać do Usnarza, powiedzieć, że dzieje się tam bezprawie, a PiS nie może traktować ludzi gorzej niż zwierzęta. Obrona granic nie wyklucza pomocy humanitarnej dla tych, którzy na to zasługują — tłumaczył Sterczewski.

Zobacz również: Prof. Simon ostro o niezaszczepionych Polakach: “Bezhołowie i prymitywizm” [WIDEO]

Zobacz również: Hit! Deweloper wściekły na „500 plus”, bo robotnicy nie mają zamiaru pracować 6 dni w tygodniu [WIDEO]

źródło: tysol.pl

(Visited 232 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj